Zwierzyniecki Browar można zwiedzać tylko do końca października

i

Autor: Browar Zwierzyniec Zwierzyniecki Browar można zwiedzać tylko do końca października

Browar w Zwierzyńcu [CENY, GODZINY OTWARCIA] Zwiedzanie do końca października

2015-10-17 15:23

Weekendowe rozpogodzenia zachęcają do jesiennych wycieczek. Widzieliście fermentownię i warzelnię? Do końca miesiąca zostało przedłużone zwiedzanie budynku browaru.  

Do Zwierzyńca mogą pojechać nie tylko miłośnicy piwa, ale również historii, architektury i przyrody. Wszystkich zwiedzających przewodnik oprowadzi po zabytkowych wnętrzach. Można w nich poznać tajemnice warzenia lokalnych gatunków piwa oraz obejrzeć pomieszczenia produkcyjne, a także poznać historię jednego z najstarszych w Polsce zakładów produkujących piwo.

Przewodnik pokaże zwiedzającym urządzenia do schładzania piwa, a także pozostałości po kolejce wąskotorowej. Turyści zobaczą m.in.: historyczne etykiety piw produkowanych w Browarze, ekspozycje składników używanych do produkcji piwa, ale także zagrać w interaktywną grę.

Browar można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem

i

Autor: Browar Zwierzyniec Browar można zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem

Cennik wejść do Browaru w Zwierzyńcu

Warunkiem wejścia do sal ekspozycyjnych jest posiadanie cegiełki. Kupić je można w wartościach: 10, 20, 50 złotych. Cegiełki można kupić u Przewodnika na terenie Pijalni.
Całkowity dochód z cegiełek jest przeznaczony na utrzymanie Browaru Zwierzyniec w należytym stanie.

Zabytkowe wnętrza Zwierzynieckiego browaru udostępnione są dla zwiedzających tylko do końca miesiąca. Chętni mogą przychodzić na ulicę Browarną 7 od piątku do niedzieli od godziny 10.00 do 16.00.

Browar do zwiedzania udostępniony będzie w czasie weekendów, a na tygodniu można odwiedzić Pijalnię Piwa Zwierzyniec. Ta czynna jest od poniedziałku do czwartku od godziny 12.00 do 20.00, a od piątku do niedzieli od 10.00 do 21.00.  

W Zwierzyńcu można poznać ciekawostki związane z funkcjonowaniem Browaru

i

Autor: Browar Zwierzyniec W Zwierzyńcu można poznać ciekawostki związane z funkcjonowaniem Browaru