Grzyb gigant

i

Autor: Zdjęcie od czytelnika: Michał Ćmil Grzyb gigant

Niesamowity okaz

Aż 1,6 kg! Znaleźli w lesie gigantycznego grzyba. "Jeden wystarczy na całą Wigilię"

2023-08-18 10:50

Takich grzybów nie widuje się codziennie. Pan Michał pochwalił się w mediach społecznościowych okazem, który waży nieco ponad 1,6 kg! Internauta przekazał w rozmowie z naszym dziennikarzem, że grzyb został znaleziony na Roztoczu. - Wystarczy na całą Wigilię - śmieje się mężczyzna.

Fani grzybobrania nie ukrywają, że zazdroszczą panu Michałowi okazu, którym pochwalił się w mediach społecznościowych. Grzyb-gigant został znaleziony na Roztoczu i wywołał ogromną sensację w sieci. Waży ponad 1,6 kilograma. - Na grzyba natknęliśmy się oczywiście przez przypadek. Na początku myśleliśmy że to konar, gdyż rósł w dole obrośniętym mchem - powiedział naszemu dziennikarzowi pan Michał. Na zdjęciu, które publikujemy nad tekstem, niezwykłe znalezisko prezentuje narzeczona mężczyzny.

Gigantyczny grzyb znaleziony na Roztoczu. "Wystarczy na całą Wigilię"

Na grupie "Grzyby Moja Pasja Cała Polska" wpis pana Michała zebrał ponad 46 tysięcy reakcji i ponad 2,3 tysiąca komentarzy (stan na 18.08.2023, godzina 10:30). Można śmiało powiedzieć, że grzyb-gigant jest bohaterem tego sezonu. - Nadał się tylko na suszenie. Jeden grzyb wystarczy na całą Wigilię - śmieje się pan Michał.

Natchnieni znaleziskiem grzybiarze z pewnością jeszcze chętniej ruszą do lasów. W serwisie "Super Expressu" podpowiadamy, gdzie warto udać się na grzyby. Jak podaje "Rzeczpospolita" - eksport grzybów z Polski przyniósł w tym roku już miliard złotych w ciągu pierwszych pięciu miesięcy. Dla przykładu, w ubiegłym roku był wart 2,5 mld zł.

Gdzie na grzyby? Oto najlepsze miejscówki w Polsce. Zobacz analizę w naszej galerii ze zdjęciami!

Sonda
Lubisz zbierać grzyby?