Ewakuacje w całej Polsce! Alarmy bombowe zepsuły walentynki [RELACJA NA ŻYWO]

2020-02-14 22:00 gk
Ewakuacja w Promenadzie
Autor: Marcin Wziontek / Super Express Ewakuacja w Promenadzie

Walentynkowe popołudnie wcale nie okazało się spokojne i romantyczne. Wiele osób musiało nagle zmienić plany. W piątek, 14 lutego do służb w kilku miastach w Polsce wpłynęły zawiadomienia o podłożeniu ładunków wybuchowych w galeriach handlowych, czyli w miejscach, gdzie o tej porze przebywa wiele osób. Ewakuację ogłoszono m.in. w Warszawie, Katowicach, Szczecinie, Lublinie i Bydgoszczy.

Galerie handlowe przez wiele godzin były zamknięte. Klienci nie mogli zrobić zakupów, kina odwoływały seanse, na które - z okazji walentynek - często były wyprzedane wszystkie bilety. Z powodu fałszywych alarmów wiele osób musiało w ostatniej chwili zmienić plany na walentynkowy wieczór.

Obecnie trwają czynności policji, mające na celu ustalenie autora wiadomości e-mail, która w piątek po południu trafiła do kilkunastu galerii handlowych na terenie całego kraju, m.in. w Warszawie, Lublinie, Bydgoszczy, Toruniu, Szczecinie i Trójmieście. Za fałszywy alarm bombowy może grozić mu nawet do 8 lat więzienia.

Godz. 20:50

Pomimo zgłoszenia o ładunku wybuchowym, ewakuacja w galerii handlowej Turzyn w Szczecinie nie była konieczna. Jak informują przedstawiciele placówki, decyzją policji centrum nie zostało ewakuowane, alarm okazał się fałszywy a klientom nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo.

Więcej >>>

Policjanci zakończyli działania we Wrocławiu

Około godziny 19:00 zakończyły się również działania na terenie Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu. Nie znaleziono żadnych ładunków wybuchowych. Alarm okazał się fałszywy

Godz. 20:20

Jak informuje TVP Info, około godz. 19:55 alarmy w centrach handlowych w Bydgoszczy zostały odwołane.

Ewakuacja w Galerii Dominikańskiej we Wrocławiu

Do listy miast, w których doszło do alarmów bombowych dołączył Wrocław. Po godz. 17:00 wszyscy musieli nagle opuścić Galerię Dominikańską z powodu informacji o podłożonym ładunku wybuchowym.

Więcej >>>

Godz. 19:15

Działa już kino w Silesia City Center w Katowicach.

Godz. 19:00

Alarm w Trójmieście okazał się fałszywy. Klienci mogą ponownie robić zakupy we wszystkich trzech ewakuowanych galeriach.

Ewakuacja w Trójmieście

Około 1500 osób musiało opuścić Alfa Centrum na gdańskim Przymorzu. Podobne informacje wpłynęły również do Morskiego Parku Handlowego przy Przywidzkiej na Szadółkach i Galerii Bałtyckiej we Wrzeszczu. Tam również ogłoszono ewakuację.

Więcej >>>

18:30 - Kolejny alarm w Bydgoszczy

Około godziny 18:00 policjanci z Bydgoszczy otrzymali informację o piątym miejscu, w którym, według informatora, ma być podłożona bomba. Tym razem ewakuowano Centrum Handlowe Rondo.

Więcej >>>

Ewakuacja centrum handlowego Atrium Copernicus w Toruniu

Około 17:15 służby otrzymały zgłoszenie o podłożeniu ładunku wybuchowego w Atrium Copernicus przy ul. Żółkiewskiego w Toruniu. Na miejscu jest policja i straż pożarna. Ewakuowano klientów i pracowników. W centrum handlowym, w momencie ogłoszenia ewakuacji, odbywała się m.in impreza dla dzieci.

Więcej >>>

Ewakuacja w Silesia City Center w Katowicach

Trwa ewakuacja Centrum Handlowego Silesia City Center w Katowicach. Po godz. 16:20 została ogłoszona ewakuacja. Klienci usłyszeli komunikat, że powodem ewakuacji są "kłopoty techniczne".

Więcej >>>

Silesia City Center w Katowicach
Autor: Silesia City Center Link: Ewakuacja Silesia City Center

17:45 - Alarm w dwóch galeriach handlowych w Szczecinie

Informacja o niebezpiecznych ładunkach dotarła również do dwóch galerii handlowych w Szczecinie: galerii Atrium Molo oraz Turzyn. Na miejscu pracują policjanci i pirotechnicy, którzy sprawdzają czy alarm jest prawdziwy.

Więcej >>>

Atrium Molo
Autor: Google Street View Atrium Molo Link: Alarm bombowy w galeriach handlowych w Szczecinie

Godz. 17:15 - Ewakuacja Atrium Promenada w Warszawie

Ewakuowano klientów Atrium Promenada w Warszawie. Przed galerią stoją tysiące osób, które nagle musiały opuścić obiekt.

Więcej >>>

Godz. 17:00 - Alarm w Bydgoszczy

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o podłożeniu materiałów wybuchowych w Zielonych Arkadach, CH Focus, Galerii Pomorskiej i Outletu na Fordońskiej. Ze względów bezpieczeństwa ogłoszono ewakuację we wszystkich wymienionych miejscach. Na miejscu są służby.

Więcej informacji >>>

Godz. 16:20 - Lublin

Po zgłoszeniu o podłożeniu ładunku wybuchowego ogłoszono ewakuację w Outlet Center przy ul. Mełgiewskiej, w Felicity przy al. Witosa i galerii Vivo przy al. Unii Lubelskiej. Na miejscu jest straż pożarna i policja.

Policjanci przypominają, że za fałszywy alarm o zdarzeniu, które może zagrażać zdrowiu lub życiu wielu osób, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kolacja we dwoje bez wychodzenia z domu. Zamów jedzenie, korzystając ze zniżek na stronie pyszne kod rabatowy.