Akcja na rzece Wieprz. Strażacy wydobyli 10-latka z wody

i

Autor: Policja Lubelska

Trwa dramatyczna walka z czasem!

Akcja na Wieprzu. Strażacy wydobyli 10-letniego chłopca

2022-12-30 16:17

Dramatyczne wieści z miejscowości Chlewiska w powiecie lubartowski. Strażacy wydobyli z rzeki Wieprz około 10-letniego chłopca, który wpadł do rzeki. Akcja ratunkowa nadal trwa, bowiem w wodzie nadal znajduje się prawdopodobnie matka dziecka. Chłopiec jest reanimowany.

Akcja na rzece Wieprz. Strażacy wyłowili 10-latka. Trwają poszukiwania jego matki

Na rzece Wieprz trwa akcja ratunkowa. Dwie osoby wpadły do wody na wysokości Chlewisk w powiecie lubartowski. Rzecznik KP PSP w Lubartowie st. kpt. Michał Mazur powiedział, że z rzeki Wieprz wyłowiono ok. 10-letniego chłopca. - Trwa reanimacja chłopca - przekazał dodając, że trwają poszukiwania jego matki, która również wpadła do rzeki. W piątek (30 grudnia) około godz. 14 świadek zaalarmował służby, że dwie osoby, prawdopodobnie matka z dzieckiem, wpadli do Wieprza w miejscowości Chlewiska. - Z relacji świadków wynika, że prawdopodobnie kobieta ratowała dziecko, które wpadło do koryta rzeki - przekazała sierż. szt. Jagoda Stanicka z KPP w Lubartowie.

W poszukiwania na rzece w różnych miejscach zaangażowani są policjanci, 10 zastępów straży pożarnej, nurkowie, dron i trzy łodzie. Na miejscu są także trzy karetki pogotowia.

27-latek miał dwa promile i wjechał do rzeki. Uratował go wędkarz