5 cech, których potrzebujesz, żeby być bardziej szczęśliwy w pracy

i

Autor: Pracuj.pl 5 cech, których potrzebujesz, żeby być bardziej szczęśliwy w pracy

5 cech, których potrzebujesz, żeby być bardziej szczęśliwy w pracy

2021-06-15 6:00

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy zawód może dawać szczęście. Jak cieszyć się z czegoś, co jest naszym obowiązkiem? Czasami nie chodzi o mniejszą ilość zadań do wykonania, lecz o nasze nastawienie do nich. Jeśli rozwiniemy w sobie kilka kluczowych cech, możemy się spodziewać większej satysfakcji ze swojego życia zawodowego.

1. Wdzięczność

Z pewnością każdy z nas złapał się na tym, że nieraz zastanawiał się, co można by poprawić, aby odczuwać większą przyjemność z przychodzenia do pracy. Czasami jednak nie trzeba nic zmieniać. Wystarczy próbować pamiętać o pozytywach. Może się to wydawać banalne, ale praktykowanie wdzięczności bywa niezwykle pomocne. To pozwala nam na akceptację rzeczywistości, dzięki temu zamiast skupiać się na złych stronach, możemy ruszyć naprzód.

2. Asertywność

Umiejętność mówienia „nie” jest często kluczem do zachowania równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Gdy jesteśmy asertywni, pokazujemy, że znamy granice swojej wytrzymałości i nie bierzemy na siebie obowiązków, których nie damy rady wykonać. Dzięki temu praca przestaje być nieprzyjemna i frustrująca, zaś staje się normalną częścią codziennej rutyny. Pracowitość to jedno, ale nie warto zaniedbywać przy tym zdrowia.

3. Samodyscyplina

Praca staje się ciężka, gdy nie wykonujemy swoich zadań na czas, przez co zaczynają się one nawarstwiać. W takiej sytuacji nadrobienie wszystkiego zajmuje sporo czasu i energii. Dlatego tak ważna jest samodyscyplina. Jeśli zmobilizujemy się do swoich obowiązków w momencie, gdy wypadałoby się nimi zająć, wówczas cały proces nie będzie już taki stresujący. Warto zatem postarać się lepiej organizować własną pracę i wywiązywać się z terminów.

5 cech, których potrzebujesz, żeby być bardziej szczęśliwy w pracy

i

Autor: Pracuj.pl 5 cech, których potrzebujesz, żeby być bardziej szczęśliwy w pracy

4. Uprzejmość

Mogłoby się wydawać, że bycie miłym nie wpłynie w żaden sposób na nasze nastawienie do obowiązków. Jednak gdy zaczynamy uprzejmie odnosić się do swoich współpracowników, a także do samego szefa, wówczas atmosfera w pracy ulega zmianie. Ludzie zwykle odpowiadają miłym powitaniem na miłe powitanie i są mnie kategoryczni, jeśli jest się wobec nich przyjaznym. Sympatyczne podejście może znacząco wpłynąć na klimat panujący w firmie.

5. Empatia

Ważną cechą jest również empatia. Jeśli usiłujemy wczuć się w sytuację danej osoby, automatycznie staramy się ją lepiej zrozumieć. To z kolei oznacza, że będziemy bardziej tolerancyjni wobec niektórych zachowań ludzi. Wykazywanie się empatią względem współpracowników może poprawić nasze racje z nimi.

Po aktualne oferty pracy w Lublinie zajrzyj na www.pracuj.pl/praca/lublin.

Artykuł sponsorowany