Czerśl: Nie żyje 4-latka potrącona przez ciężarówkę. Śmiertelny wypadek w Czerśli

i

Autor: KWP Lublin Czerśl: Nie żyje 4-latka potrącona przez ciężarówkę. Śmiertelny wypadek w Czerśli

Rusza proces

4-latka wybiegła z podwórka pod ciężarówkę. Zginęła na miejscu

2023-01-25 11:51

Był czerwcowy poranek, kiedy doszło do tej niewyobrażalnej tragedii. 4-letnia dziewczynka wybiegła z podwórka wprost pod ciężarówkę z przyczepą. Dziecko zginęło na miejscu, a kierowca pojazdu został zatrzymany. W lutym rozpocznie się jego proces.

Wracamy do tragedii do której doszło w miejscowości Czerśl, w powiecie łukowskim. Jak podaje "Dziennik Wschodni", w lutym rozpocznie się proces kierowcy, który śmiertelnie potrącił 4-letnią dziewczynkę. Według ustaleń policjantów, dziecko wbiegło pod rozpędzony pojazd z podwórka. Co jednak istotne, kierowca ciężarówki przekroczył dozwoloną prędkość i jechał 62 km/h. Śledczy powołali biegłych z zakresu ruchu drogowego i mechaniki pojazdowej. Według prokuratury, mężczyzna nie zachował należytej ostrożności i zdążył zareagować. - 27 października skierowaliśmy przeciwko Piotrowi R. akt oskarżenia o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym - powiedziała "Dziennikowi Wschodniemu" Jolanta Niewęgłowska, prokurator rejonowy w Łukowie. Mężczyźnie grozi osiem lat więzienia.

Wypadek na przejściu dla pieszych w Katowicach
Sonda
Czy kierowca, który spowodował wypadek, powinien trafić do więzienia?

Rodzicu! Wozisz dziecko samochodem?

Posłuchaj eksperta i sprawdź czy dobrze dbasz o jego bezpieczeństwo!

Listen on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE