30-letni mocarz prawie udusił w sklepie 10-letnie dziecko

i

Autor: shutterstock/policja.gov

Dramat!

30-letni mocarz prawie udusił w sklepie 10-letnie dziecko

2024-05-11 14:46

30-letni mężczyzna zaatakował w sklepie 10-letniego chłopca. Podczas robienia zakupów bandyta podszedł do chłopca, złapał za szyję i przeniósł do drzwi wyjściowych. 10-latek stracił na chwilę przytomność. - Sprawca po zatrzymaniu przez chełmskich policjantów nie chciał wyjaśnić powodów swojego zachowania - informuje sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz z KMP Chełm.

Do dyżurnego chełmskiej komendy zgłosiła się 47-letnia kobieta, która poinformowała, że jej syn został zaatakowany przez dorosłego mężczyznę. Sytuacja miała mieć miejsce w sklepie podczas robienia zakupów. - Z relacji kobiety wynikało, że jej 10-letni syn został złapany za szyję i przeniesiony pod drzwi wyjściowe po czym na chwilę stracił przytomność. Kobieta o całym zajściu dowiedziała się po powrocie syna do domu. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny - informuje sierżant sztabowy Angelika Głąb-Kunysz, oficer prasowa KMP Chełm.

W tym samym dniu policjanci zatrzymali 30-latka. Mężczyzna usłyszał zarzuty. - Zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie dozoru policji z zakazem zbliżania i kontaktowania się z chłopcem. Za przestępstwo uszkodzenia ciała i rozstroju zdrowia grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - dodaje policjantka.

Czytaj też: Podlec strzelał z broni do dzieci pod blokiem, jedno jest ranne. Powód szokuje!

Młodzi oprawcy stanęli przed sądem. Sąd Okręgowy w Zamościu osądzi winnych śmierci Eryka
Sonda
Czy spotkałeś się kiedyś z agresją ze strony obcego człowieka na ulicy?