3-letnia dziewczynka przyszła do przedszkola z siniakami. Matka w areszcie

i

Autor: shutterstock Zdj. ilustracyjne.

Matka znęcała się nad córką

3-letnia dziewczynka przyszła do przedszkola z siniakami. Matka w areszcie

2022-11-05 15:59

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 37-latki z Chełma (woj. lubelskie), która jest podejrzana o znęcanie się nad swoją 3-letnią córką. Sprawa wyszła na jaw, gdy posiniaczona dziewczynka została przyprowadzona do przedszkola. Kobiecie grozi do ośmiu lat więzienia.

Chełm. Matka odpowie za znęcanie się nad córką

Kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie poinformowała, że w minionym tygodniu do jednego z przedszkoli przyprowadzona została 3-letnia dziewczynka z widocznymi siniakami i zadrapaniami na ciele. Dziecko, wraz z wychowawcą, karetką pogotowia zostało przewiezione na badania lekarskie do szpitala. – Na szczęście nie wymagała hospitalizacji i po konsultacji lekarskiej wraz z młodszym rodzeństwem trafiła pod opiekę ośrodka opiekuńczo-wychowawczego – przekazała policjantka kom. Czyż i podkreśliła, że wszczęte w tej sprawie śledztwo potwierdziło stosowanie przemocy fizycznej wobec dziewczynki.

Prokuratura przedstawiła 37-letniej kobiecie zarzut znęcania się fizycznego lub psychicznego. Wdrożono też procedurę niebieskiej karty, a sąd rejonowy w Chełmie zastosował wobec kobiety tymczasowy areszt na trzy miesiące. Za zarzucany kobiecie czyn grozi do 8 lat więzienia.

Sonda
Czy kary za znęcanie się nad dziećmi powinny być wyższe?
Poseł Śmiszek wprost: Lex Czarnek to przepis na konserwowanie skansenu, który istnieje w głowach PiS-owców