25-latek z gminy Czemierniki NIE ŻYJE. Szukali go od wielu dni. Zginął niedaleko domu?

i

Autor: KWP Lublin

25-latek z gminy Czemierniki NIE ŻYJE. Szukali go od wielu dni. Zginął niedaleko domu?

2020-09-23 22:04

Wracał z pracy w rodzinnym sadzie, ale do domu nigdy nie dotarł. Zginął niedaleko? Śledczy badają okoliczności tragicznej śmierci młodego mężczyzny, którego ciało odnaleziono podczas akcji poszukiwawczej. To zaginiony 25-latek z gminy Czemierniki.

Młody mężczyzna zaginął 10 września. Rodzina 25-latka z gminy Czemierniki poprosiła o pomoc. Damian miał wrócić z pracy w rodzinnym sadzie, ale do domu nigdy nie dotarł. Policja opublikowała komunikat z wizerunkiem młodego mężczyzny. Prosiliśmy o pomoc w jego odnalezieniu. Nie na taki finał liczyliśmy...

Akcja poszukiwawcza trwała wiele dni. Zaangażowali się w nią policjanci, strażacy OSP i PSP.

Funkcjonariusze przeczesywali okolice miejsca zamieszkania, pobliskie trudnodostępne tereny zielone, las. Docierali do miejsc, w których mężczyzna mógł przebywać, także do rodziny. Przy pomocy płetwonurków zostało sprawdzone koryto rzeki w pobliżu domu. Rozległy trudno dostępny teren sprawdzony został również za pomocą drona – opisuje asp. Piotr Mucha z radzyńskiej policji.

Wszyscy wierzyli, że młodego mężczyznę uda się odnaleźć. Niestety, w poniedziałek nadzieja umarła. Podczas poszukiwań ratownicy natrafili na ciało zaginionego 25-latka. Znaleźli je około 1,5 km od domu mężczyzny.

Na miejscu odnalezienia zwłok pracowali technicy i śledczy, którzy zajmą się wyjaśnieniem okoliczności tragedii. Kiedy i jak zmarł 25-latek? Jak wyglądały ostatnie godziny jego życia? Trwające śledztwo ma przynieść odpowiedzi na te trudne pytania.

Super Raport 23.09 (Goście: Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej oraz Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska)