Kamil S. miał zgwałcić 18-letnią koleżankę kolegi. Wcześniej napadł na taksówkarza

i

Autor: KMP Lublin Kamil S. miał zgwałcić 18-letnią koleżankę kolegi. Wcześniej napadł na taksówkarza

Grozi mu 12 lat więzienia

Kamil S. miał zgwałcić 18-letnią koleżankę kolegi. Wcześniej napadł na taksówkarza

2023-09-26 9:00

Kamil S. (17 l.) w ciągu godziny popełnił trzy poważne przestępstwa: napadł na taksówkarza i zgwałcił poznaną chwilę wcześniej koleżankę, którą nakłaniał do zażycia narkotyków. Młodzieniec trafił do celi, grozi mu 12 lat więzienia.

Wszystko działo się w ubiegłym tygodniu w Lublinie. - 18-latka umówiła się na spotkanie ze swoim znajomym, który postanowił zabrać ze sobą 17-letniego kolegę - opowiada nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie. Kamil S., ów 17-latek już podczas jazdy pokazał, że szuka mocnych wrażeń, w trakcie przejazdu taksówką zaatakował kierowcę. - Pokrzywdzony został pobity i stracił telefon komórkowy - dodaje policjant.

Następnie mężczyźni pojechali z 18-latką do jednego z domów pod Lublinem. Tam zażywali narkotyki. - W pewnym momencie 17-latek zmusił nowo poznaną dziewczynę do innej czynności seksualnej, zgwałcił ją, pozbawił wolności i ukradł telefon - przekazał oficer prasowy. Nastolatka zgłosiła się na policję. Tak samo zrobił zaatakowany taksówkarz.

- 17-latek został szybko ustalony przez kryminalnych z komendy miejskiej i 6. komisariatu. Sprawcę zatrzymano w jednym z mieszkań na terenie miasta. Jak się okazało, wcześniej próbował dokonać jeszcze jednego rozboju na idącym do pracy mężczyźnie. Na szczęście ten zdołał uciec - dodaje oficer prasowy.

Nastolatek trafił do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty. Odpowie m.in. za usiłowanie rozboju, rozbój, nakłanianie do zażycia narkotyków, zmuszenie do innej czynności seksualnej, zgwałcenie i kradzież. Został tymczasowo aresztowany. Grozi mu 12 lat więzienia. - Sprawa jest rozwojowa - dodaje policjant.

Krwawy atak w Warszawie. 18-latek pociął taksówkarza nożem
Sonda
Czy kary dla gwałcicieli powinny być bardziej surowe?