10 najbardziej malowniczych miejsc w Polsce: Jedno z nich jest z Lubelszczyzny! [ZDJĘCIA]

2016-04-12 11:31

Przyszła wiosna i aż chce się wyjść z domu. Można korzystać nie tylko z zielonych zakątków miasta, ale również zwiedzić region. Nasz został doceniony przez znawców turystyki!

Portal Skuscanner przygotował niezwykłe zestawienie. Pod lupę zostały wzięte miejsca najpiękniejsze z pięknych! Ich tropem padły miejsca idealne na spędzenie ciepłych dni. Wszystkie pozycje w zestawieniu są urokliwe oraz cenne pod względem przyrodniczym.

Płuca wschodu – magnez dla turystów

Portal Skyscanner wśród najlepszej dziesiątki naszego kraju wyróżnił Roztocze, nazywane przez nielicznych „zielonymi płucami wschodu”. Całość obszaru to nie tylko okolice Zamojszczyzny, ale obszar od Kraśnika, aż do Lwowa.

Urok Roztocza

Roztocze sprawia, że nie można usiedzieć w miejscu! Jego malownicze krajobrazy to zasługa ukształtowania terenu. Wystarczy zatrzymać się w dowolnym miejscu, otworzyć oczy i... się zakochać! Wały różnej wysokości wzniesień, porośnięte lasami, pokryte łąkami, mieniące się barwami złocących zbóż i zieleni traw. Roztocze jest idealnym miejscem dla wszystkich, którzy potrzebują wyciszenia i odpoczynku, a także tych ceniących aktywność.

Zobacz w zestawieniu powyżej, jakie miejsca są w 10 najbardziej malowniczych miejsc w Polsce!