To nie zwłoki dzieci! To efekt dobrej zabawy!

i

Autor: Karolina Szponar, ESKA Info.pl To nie zwłoki dzieci! To efekt dobrej zabawy!

Żmigród: Miejsce zbrodni?

2015-08-17 14:04

Czemu na ulicy odrysowane są ciała? Dlaczego mają imiona? Jeśli takie pytania kołaczą wam w głowach przechodząc lubelskim Żmigrodem znaczy, że nie poznaliście jeszcze dobrze najnowszej części lubelskiego deptaka.  

Od kilku tygodni można spacerować jedna z najstarszych ulic naszego miasta. Żmigród od niedawna zamknięty jest na ruch samochodowy. Dzięki temu nie tylko można spokojnie oglądać nie tylko Archikatedrę Lubelską, ale i niezwykłe malunki na ulicy.

Małe dzieła i duże artystyczne projekty tworzą zarówno mieszkańcy Żmigrodu, ale i ośrodki zadań twórczych działające w Lublinie. My zauważyliśmy Huberta, Natalię i Eryka razem ze słoniem i kotem leżących na ulicy. Sami zobaczcie co z nich zostało.

Dzięki inicjatywie mieszkańców wjazd na ulicę mają tylko rowery. Mieszkańcy Żmigrodu dojazd do domów mają umożliwiony jedynie od strony Bernardyńskiej.

Co sądzicie o zamkniętym Żmigrodzie? Czy są jeszcze ulice w centrum Lublina, na których warto ograniczyć lub całkowicie zamknąć ruch dla samochodów? Chcemy poznać Wasze zdanie!
Jeśli macie zdjęcia wydarzeń na Żmigrodzie to ślijcie na lublin.eskainfo@grupazpr.pl My pokażemy je innym!