Młodzi mogą się dowiedzieć jak rozkręcić firmę i jak dostać na to pieniądze

i

Autor: geralt, CC0 Public Domain, pixabay.com Młodzi mogą się dowiedzieć jak rozkręcić firmę i jak dostać na to pieniądze

Zaplanuj karierę i rozkręć biznes. Dzień Kariery 2015 na UMCS

2015-10-15 11:04

Jak stworzyć własną firmę, jak pozyskać środki i rozwijać się w Lublinie? Tego można dowiedzieć się na Dniu Kariery.  

- Tegoroczne wydarzenie pod nazwą Przedsiębiorczy absolwent – wsparcie na starcie jest kierowane przede wszystkim do osób młodych – wyjaśnia Monika Różycka-Górska z Miejskiego Urzędu Pracy. - Nie tylko do studentów, ale również absolwentów i osób, które kończą szkołę średnią i ma na celu zaprezentowanie młodym ludziom możliwości ubiegania się o środki na przedsiębiorczość - dodaje.

W czasie konferencji i warsztatów młodzi ludzie dowiedzą się jakie wsparcie jest może się przydać na starcie własnego biznes, jak rozwijać firmę w Lublinie, co oferują StartUpy i jak pożyczki wpływają na podejmowanie działalności.

- Pierwszy temat związany jest z autoprezentacją, czyli jak przekonać pracodawcę do siebie – mówi Różycka-Górska. - Jest również warsztat związany z planowaniem kariery zawodowej, warsztat dotyczący kreatywnego biznesu, jak również kolejny warsztat to omówienie szeroko rozumianych modeli biznesowych, podczas których młode osoby będą zapoznawane z tym jak najlepiej zakładać własne działalności gospodarcze.

Jak Lublin pomoże młodym bezrobotnym? Posłuchaj materiału Adama Tykło, reportera Radia ESKA.

Na koniec września 2015 roku w Miejskim Urzędzie Pracy zarejestrowanych było prawie 14 tysięcy bezrobotnych, ponad 3 tysiące to ludzie młodzi. Liczba młodych bez pracy przez rok zmalała o prawie tysiąc osób. MUP na aktywizację mieszkańców ma 8 milionów złotych.

Dzień Kariery Przedsiębiorczy absolwent – wsparcie na starcie na UMCS rozpoczyna się dziś o godzinie 9.30 i trwać będzie do 13.00. Wszystkie warsztaty odbywają się na Wydziale Ekonomicznym przy Placu Marii Curie-Skłodowskiej 5.