Zatrzymanie 4 nastolatków w sprawie śmiertelnego pobicia 16-latka

i

Autor: Policja; Shutterstock Zatrzymanie 4 nastolatków w sprawie śmiertelnego pobicia 16-latka

Pilne!

Zamość. Śmiertelne pobicie 16-latka. Zatrzymano cztery osoby

2023-03-01 9:10

Policja zatrzymała cztery osoby podejrzewane o udział w śmiertelnym pobiciu 16-latka na osiedlu Planty w Zamościu. To jeden 17-latek i trzech rówieśników ofiary. Policjanci wykonują czynności pod nadzorem prokuratora.

Śmierć 16-latka w Zamościu

We wtorek, 28 lutego około godz. 16.00 policjanci zostali wezwani na osiedle Planty w Zamościu, gdzie znaleziono ciężko pobitego 16-latka. Idący chodnikiem chłopak miał zostać zaczepiony przez grupę młodych osób, a potem brutalnie pobity. Niestety, mimo reanimacji nie udało się go uratować. Na miejscu przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady. Mundurowi rozpoczęli poszukiwania potencjalnych sprawców brutalnego pobicia. Jak mówiła nam starszy aspirant Katarzyna Szewczuk z zamojskiej policji, sprawców było co najmniej dwóch.

Cztery osoby zatrzymane w sprawie pobicia 16-latka w Zamościu

W środę (1 marca), dzień po brutalnym pobiciu, policja poinformowała o zatrzymaniu aż czterech osób. Wedle informacji Radia Zet to jeden 17-latek, który trafił do aresztu, a także troje 16-latków, których umieszczono w policyjnej izbie dziecka. - Wyjaśniamy wszystkie okoliczności i poszczególna role osób biorących udział w tym zdarzeniu. Czynności wykonujemy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu - przekazała st. asp. Katarzyna Szewczuk.

Śmiertelne pobicie obywatela Ukrainy w centrum Krakowa
Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?