Policja

i

Autor: Policja zdj. ilustracyjne

Horror!

Zamość. Śmiertelne pobicie 16-latka na osiedlu Planty. Trwa obława

2023-02-28 19:47

Zamość. Brutalne pobicie 16-latka na osiedlu Planty. Chłopak zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Do zdarzenia doszło we wtorek, 28 lutego po południu. Policja prowadzi obławę za dwoma nastolatkami, którzy są podejrzewani o udział w zdarzeniu.

Śmiertelne pobicie 16-latka w Zamościu

Jak podaje RMF FM, 16-latek został brutalnie pobity na ul. Piłsudskiego na osiedlu Planty w Zamościu we wtorek, 28 lutego przez dwóch sprawców - swojego rówieśnika i jego 17-letniego kolegę. Napastnicy mieli go bić rękoma i kopać po całym ciele.

- Około godz. 16.00 otrzymaliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Niestety, mimo reanimacji nie udało się uratować życia 16-latka. Na miejscu cały czas pracują policjanci. Ustalamy okoliczności tego zdarzenia. Wszystko wskazuje na to, że doszło do pobicia, a sprawców było co najmniej dwóch - mówi nam st. asp. Katarzyna Szewczyk z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu. Mundurowi prowadzą czynności z udziałem prokuratora. Przeprowadzono oględziny, zabezpieczono ślady. Policjanci rozpytywali okolicznych mieszkańców w sprawie pobicia.

Obecnie trwa obława na bandytów. Na miejscu zdarzenia policja pracuje razem z przewodnikiem i psem tropiącym. Analizowany jest także monitoring. Na ten moment osób odpowiedzialnych za ten czyn nie udało się odnaleźć.

Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Kara śmierci. Czy powinniśmy do niej wrócić?