Zamość: PIJANY KIEROWCA KARETKI. Miał trzy promile. Na rondzie wjechał w busa

i

Autor: Pixabay/AndrzejRembowski

Zamość: PIJANY KIEROWCA KARETKI. Miał trzy promile. Na rondzie wjechał w busa

2020-12-23 13:09

Pijany mężczyzna za kierownicą karetki. Miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie i w takim stanie kierował pojazdem uprzywilejowanym. Mógł zabić siebie i innych. Szczyt głupoty w wydaniu 35-latka. Na rondzie w Zamościu wjechał w busa.

Do zdarzenia doszło we wtorek ok. godz. 14.00 na rondzie przy ul. Legionów.

Zobacz też: Szczepionka na COVID od niedzieli w Polsce. W Lubelskiem najpierw w tych szpitalach [LISTA]

Kierujący karetką transportu sanitarnego, jadąc jako pojazd uprzywilejowany, poruszał się od strony Lublina. Na rondzie w okolicach ulicy Zamoyskiego nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu, najeżdżając na tył busa marki Opel – relacjonuje st. asp. Dorota Krukowska-Bubiło z Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Zobacz też: NIE ODDAM DZIECI do Islandii! DRAMAT matki dwójki małych dzieci spod Lublina [ZDJĘCIA]

W wyniku „stłuczki” nikt nie został ranny, całe zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję. Wszyscy są cali i zdrowi, chociaż kierowca karetki i przedtem nie był w pełni sprawny – siadł za kółkiem, ledwo stojąc na nogach, miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu.

dr Paweł Grzesiowski: Początek prac nad szczepionką miał miejsce 10 lat temu [Super Raport]

Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości drugiego kierowcy – nie wypił ani kropelki. W przypadku 35-latka z gminy Krasnobród tych „kropelek” musiało być całkiem sporo. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i odwieźli na komendę. Ale to nie koniec jego kłopotów.

– Polskie prawo zakazuje siadania za kierownicę po alkoholu. Jeśli ktoś łamie ten zakaz, musi liczyć się z odpowiedzialnością – przypomina Krukowska-Bubiło. Kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch oraz utrata prawa jazdy.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!