Niektóre gołębie posiadają wyjątkowe zdolności

i

Autor: ZeroOne, Public Domain, flickr.com Niektóre gołębie posiadają wyjątkowe zdolności

Zamość: Na skrzydłach z Barcelony czy Paryża [AUDIO] Zatrzymają się na chwilę i pokażą swoje piórka

2015-11-17 12:42

Waży nie więcej niż pół kilograma i samodzielnie potrafi wrócić z Francji. Zamość organizuje spotkanie z wyjątkowymi turystami.  

Hodowane są do dalekich lotów sportowych i jest się czym chwalić. Zamość zgromadzi miłośników gołębi pocztowych.. Do obejrzenia będzie około 400 gołębi. Przywiozą je hodowcy z Lubelszczyzny. Niektóre ptaki wracały zwycięsko z europejskich konkursów.

- W tym roku dwa gołębie powróciły z Barcelony - mówi Krzysztof Zalewski, organizator wystawy. - To ogromne osiągnięcie bo w całej Polsce tych gołębi jest zaledwie 64. Tutaj, z naszego terenu – Zamojszczyzny- dwa gołąbki przeleciały w konkursie. Nasze gołębie też brały udział w tym roku w locie z Paryża. To jest 1500 kilometrów i mamy nawet w naszym turobińskim oddziale hodowcę, który zajął w okręgu Lublin drugie miejsce w przelocie gołębi z Paryża.

Posłuchaj jakie osiągnięcia mają zamojskie gołębie. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

Podczas wystawy odbędzie się też aukcja charytatywna gołębi na rzecz domów dziecka w Zamościu i Zwierzyńcu.

Wystawa Gołębi startuje w sobotę, 28 listopada. Pierwszego dnia, w sobotę można będzie zwiedzać od godziny 8.00 do 18.00. W niedzielę impreza trwać będzie do 15.00. Całe wydarzenie odbędzie się w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 czyli w zamojskim Rolniczaku.