Jednym z zawodów wymienianych przez gimnazjalistów jest zoopsycholog

i

Autor: Atamari, CC BY-SA 3.0, wikimedia.org/ Jednym z zawodów wymienianych przez gimnazjalistów jest zoopsycholog

Zamojskie zawody przyszłości. Który kierunek się opłaca? [AUDIO]

2015-12-08 11:42

Architekt krajobrazu, opiekun osób starszych, cukiernik czy lekarz to zdaniem młodzieży zawody przyszłości dla Zamojszczyzny. 

Gimnazjaliści wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną nr 1. Zadaniem było przygotowanie prezentacji multimedialnej i uzasadnienie w niej dlaczego w regionie warto wykonywać konkretny zawód.

Najbardziej spodobały się projekty Honoraty Krupy, Alicji Siemko i Katarzyny Serafin.

- Przygotowałam prezentację o architekturze krajobrazu o zawodzie architekta, myślę, że dla zamojszczyzny jest to jak najbardziej zawód przyszłości. Region jest bogaty w lasy i parki krajobrazowe, więc taki zawód by się przydał – mówiły gimnazjalistki. - Opiekun dla osób starszych, ponieważ jest ich teraz bardzo dużo i myślę, że coraz więcej osób choruje – dodają.

Posłuchaj jakie zawody są najbardziej przyszłościowe. Materiał przygotowała Marta Buczak, reporterka Radia ESKA.

- Cukiernik, agroturystyka, logistyka, psycholog, zoopsycholog, psychoonkolog znalazły się wśród zawodów dominujących – wyjaśnia Maria Sakowicz, dyrektor poradni. - Jest to pierwszy przykład dla nas, o czym myślą młodzi ludzie, co planują – dodaje.

Konkurs miał skłonić młodzież do myślenia o przyszłości, a doradcom zawodowym dać wiedzę, w jaki sposób rozmawiać z gimnazjalistami o ich wyborach.