Złagodzili mordercy wyrok, bo próbował się zabić

i

Autor: Facebook Złagodzili mordercy wyrok, bo próbował się zabić

Zatłukł ukochaną, po czym skoczył z 11. piętra. Za to ZMNIEJSZONO mu wyrok

2020-05-14 15:54

Mateusz C. (28 l.) nie miał żadnej litości dla Kamili N. (+25 l.). Mężczyzna zatłukł ją tłuczkiem do mięsa i upchnął jej ciało w walizce. Następnie sam wyskoczył z 11. piętra wieżowca. Przeżył, a nieudana próba samobójcza sprawiła, że… obniżono mu wyrok. Z werdyktem tym nie zgadza się prokurator generalny Zbigniew Ziobro, który podjął interwencję w tej sprawie.

Do tragedii doszło w maju 2017 roku. Mateusz C. od stycznia spotykał się z Kamilą. Tego wieczoru grillowali ze znajomymi, pijąc tęgo alkohol. Kiedy wrócili nocą do domu, doszło do tragicznej w skutkach kłótni. - Co najmniej kilka razy uderzył ofiarę tłuczkiem w głowę, powodując stłuczenie mózgu i złamanie podstawy czaszki, dusił ją i cztery razy dźgnął nożem w klatkę piersiową – dowodzą śledczy.

Kiedy morderca miał już pewność, że kobieta nie żyje, upchnął jej ciało w walizie i zadzwonił do swojej matki przyznać się do zbrodni. Następnie wyszedł za okno na gzyms. - Zabiłem swoją dziewczynę i siebie też zabiję – krzyczał. Skoczył, a życie ocaliło mu drzewo, które zamortyzowało upadek.

Zobacz także: PEDOFIL w Chełmie. Zboczeniec MOLESTOWAŁ dziewczynki? Miał... pomagać w remoncie

Brutalnym morderstwem żył cały Lublin, zwłaszcza, że Mateusz C. nigdy nie wytłumaczył, dlaczego zabił. - Należało mu się - ludzie komentowali wyrok ze stycznia 2019 roku, który skazywał go na dożywocie.

Po wyroku obrońca mordercy złożył jednak apelację, którą 14 maja uwzględnił Sąd Apelacyjny w Lublinie, który obniżył mu karę do 25 lat więzienia. - Sąd dopatrzył się okoliczności łagodzących w postaci zrozumienia znaczenia czynu przez oskarżonego i skruchy. Dowodem na to miała być próba samobójcza - tłumaczy Ewa Bialik, rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej.

Jak dodała, prokurator generalny Zbigniew Ziobro wniósł do Izby Karnej Sądu Najwyższego kasację od wyroku apelacji. - Ustalenia postępowania dowodzą, że próba samobójcza nie była motywowana żalem z powodu zabójstwa, a stanowiła jedynie egoistyczną próbę uniknięcia konsekwencji czynu – tłumaczy.

Morderstwo w Szubinie. 27-latek nożyczkami zabił kolegę