Rośliny owadożerne na wystawie w Ogrodzie Botanicznym UMCS

i

Autor: Gery Parent / CC BY Rośliny owadożerne na wystawie w Ogrodzie Botanicznym UMCS

Wystawa Roślin Owadożernych w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie [ZDJĘCIA]

2015-09-30 19:28

Kilkadziesiąt najbardziej interesujących i okazałych gatunków roślin owadożernych będzie można zobaczyć od czwartku do niedzieli w Ogrodzie Botanicznym UMCS. 

Podczas wystawy na zwiedzających czekają jedne z największych kapturnic (dorastających blisko do metra wysokości), muchołówek - roślin, które reagują na dotyk, czy też dzbaneczników, które potrafią upolować mysz, lub niewielkiego ptaka. 

- Na ekspozycji zostanie zaprezentowanych aż kilkaset roślin. Odwiedzający Ogród będą mieli możliwość taniego zakupu łatwych w uprawie gatunków - mówi Magdalena Kozak-Siemińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. 

Niedzielny spacer z przewodnikiem

Na najbliższą niedzielę zaplanowano również ostatni w tym roku spacer z przewodnikiem. Początek o godzinie 11, ale przewodnik - inż. Andrzej Wącior będzie czekał przed wejściem do Ogrodu już 15 minut wcześniej.

Spacer będzie trwał dwie godziny. W jego trakcie organizatorzy przedstawią m.in. alternatywne metod ochrony roślin, pozwalające znacznie ograniczyć ilość stosowanych pestycydów. Opowiedzą także o najczęściej występujących szkodnikach i czynnikach chorobotwórczych roślin.

Zobacz, jakie m.in. rośliny będą na wystawie: