Wypalenie zawodowe

i

Autor: pixabay.com Wypalenie zawodowe

Wypalenie zawodowe? W Lublinie jest na to sposób!

2015-08-05 15:28

Czujecie czasem, że praca nie cieszy Was już jak dawniej, a do kolejnych zadań zamiast z entuzjazmem, podchodzicie raczej obojętnie? To może być efekt zawodowego wypalenia...

Fundacja Slowlajf powstała, by zapobiegać wypaleniu zawodowemu i pomagać osobom, które ono spotkało. Nazwa - nieprzypadkowa, ma promować m. in. dokonywanie w życiu świadomych decyzji. - Chcemy też pokazać, że warto zwolnić tempo i zacząć cieszyć się życiem - w kurierwarszawski.pl zauważa Monika Madejska z zarządu Slowlajf.

Zacznijmy jednak od początku. Czy wiecie, że w Polsce 50% pracowników uważa iż praca ma szkodliwy wpływ na ich zdrowie? 42% twierdzi, że jest narażonych na zbyt silny stres. Z badań  Extendent DISC przeprowadzonych w ubiegłym roku faktycznie wynika, że my, Polacy jesteśmy jednym z najbardziej zestresowanych (w pracy) narodów świata. - Klasycznymi objawami wypalenia są dolegliwości zdrowotne, rozdrażnienie, przewlekłe zmęczenie, obniżenie nastroju, pogorszenie wyników pracy mimo posiadanych kompetencji - na kurierlubuski.pl wylicza Monika Madejska, która sama doświadczyła niegdyś wypalenia zawodowego. Teraz poprzez Fundację chce pomagać innym. Edukować pracowników odnośnie świadomego podziału czasu na życie prywatne i zawodowe oraz przybliżać pracodawcom, że psychologia w biznesie jest tak samo ważna, jak w pozostałych dziedzinach życia.

Lubelska Fundacja Slowlajf już od 2 lat lat pomaga osobom z wypaleniem zawodowym. Zgromadziła w tym celu cały zespół psychologów i sprawdzonych coachów rozwoju osobistego. Dzwoniąc lub pisząc tam o swoim problemie, możemy liczyć na anonimowość. Co jakiś czas fundacja organizuje też specjalne wyjazdy wypoczynkowe.

Wakacje na półmetku...Dla tych, którzy jeszcze nie zaplanowali dłuższego wypoczynku, mamy motywację ;-)Czyli.. Jak...Posted by Slowlajf - Fundacja Przeciw Wypaleniu Zawodowemu on 30 lipca 2015