Wyjątkowo bezczelny złodziej. Wraz ze wspólnikiem okradł biednych emerytów. W sądzie pojawił się w takiej koszulce! [ZDJĘCIE]

i

Autor: policja.gov/materiały prasowe Wyjątkowo bezczelny złodziej. Wraz ze wspólnikiem okradł biednych emerytów. W sądzie pojawił się w takiej koszulce! [ZDJĘCIE]

Wyjątkowo bezczelny oszust! Okradł biednych emerytów, w sądzie miał taką koszulkę! [ZDJĘCIA]

2022-05-30 18:50

Ta dwójka miała wyjątkowo "lepkie rączki" i ogromny tupet. Nie dość, że pokusili się na cudze pieniądze, to jeszcze ofiarami padła starsza para, małżeństwo po 70-tce. Jeden z oskarżonych pojawił się w sądzie w koszulce z... hipnotyzującym napisem.

Policjanci z całej Polski odmieniają już "metodę na prokuratora" przez wszystkie przypadki. Ta historia jest dowodem na kolejne tego typu oszustwo na ogromną kwotę. W ubiegły czwartek (26 maja) 71-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ryckiego na Lubelszczyźnie odebrała telefon od - jak ją zapewniono - "prokuratora". Tajemniczy rozmówca przekazał seniorce, że jej oszczędności są zagrożone, następnie telefon przeszedł w ręce o rok starszego małżonka.

-  Zmanipulowane przez oszustów małżeństwo, myśląc, że współpracuje z organami ścigania, dokonało kilkukrotnych wypłat swoich oszczędności w bankach. Seniorzy uzbieraną kwotę, łącznie ponad 240 tysięcy złotych, przekazali w umówionym miejscu i czasie - precyzuje modus operandi starszy aspirant Agnieszka Marchlak z lubuskiej komendy i dodaje, że kiedy para zorientowała się już, że padła ofiarą oszustów, zawiadomili policję. W tym przypadku, na szczęście nie było jeszcze za późno.

Zobacz też: Krasnystaw: Po pijaku staranowała matkę z dzieckiem. Ważna decyzja sądu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Szokujące zachowanie emeryta. Szalał ze sprejem w centrum miasta

Oszukali seniorów. W sądzie oskarżony zjawił się w koszulce z takim napisem!

Po zgłoszeniu o przestępstwie i stracie ponad 240 tys. złotych do akcji ruszyli policjanci z Łęcznej i Kraśnika. Korzystając z wiedzy operacyjnej doprowadzi do zatrzymania dwóch podejrzanych: 26 i 38-latka. Jak się dowiadujemy, jeden z nich ma już kartotekę: był notowany za podobne przestępstwa. Część pieniędzy udało się odzyskać, a sąd - na wniosek prokuratury - zgodził się na trzymiesięczny areszt. Kiedy policjanci doprowadzili mężczyzn do budynku, jeden z podejrzanych zdobył się nawet na wymowny gest. Miał na sobie koszulkę z napisem: "Mów dalej, właśnie Cię diagnozuję" i dość dumnie w niej pozował. Zobacz poniższe zdjęcia.