Pomoc

Wielkie serce policjantki Magdaleny. "Ciepła Szafa" w Świdniku otwarta jest dla każdego

2022-12-09 9:51

Lubimy, kiedy zimą jest nam ciepło, wszyscy...- kom. Magdalena Szczepanowska, policjantka ze Świdnika wzrusza tylko ramionami pytana o to, dlaczego wpadła na pomysł Ciepłej Szafy, która otworzyła się właśnie przy Dziennym Domu Seniora w tym mieście. Każdy kto ma na to ochotę może przynieść ciepłe ubrania, każdy zaś kto potrzebuje, wziąć je z wieszaka. Pomysł świdnickiej policjantki cieszy się wielkim powodzeniem, szafa zawsze jest pełna.

Pani Magdalena policjantką jest od 17 lat, podczas pracy w prewencji komendy policji w Świdniku wiele razy widziała ludzi, którzy po prostu potrzebowali pomocy. Przy okazji spotkania w Dziennym Domu Seniora wspólnie z pracującymi tam paniami doszły do wniosku, że można by coś zrobić dla innych. A jak tłumaczy policjantka, nie lubi, aby dobre pomysły długo czekały na realizację. Akcję poparli szefowie pań i ruszyło...

Wielkie serce policjantki Magdaleny. "Ciepła Szafa" w Świdniku otwarta jest dla każdego

Skąd pomysł na szafę pełną ubrań do wzięcia?

- Każdy lubi jak zimą jest mu ciepło - mówi krótko kom. Szczepanowska.

Stąd w centrum miasta szybko stanął potrzebny mebel: pochodził z „demobilu“ biurowego, a pięknie przyozdobił go jeden ze świdnickich artystów. W środku „Ciepłej Szafy“ szybko znalazły się okrycia wierzchnie, czapki, szaliki, buty.... Hojność ofiarodawców jest wielka.

- Często słyszymy, że to bardzo dobry pomysł. Ludzie, którzy chcą pomagać nie zawsze wiedzą jak to robić - mówią organizatorki.

Potrzebujący pomocy zaś, w różnym wieku, kobiety i mężczyźni często wstydzą się przyznać, że brakuje im ciepłych rzeczy. W „Szafie“ mogą znaleźć coś dobrego dla siebie i po prostu to wziąć całkiem anonimowo.

Policjanci apelują:Każdy może pomóc i przekazać ciepłą odzież dla potrzebujących. Warunkiem jest, by była w dobrym stanie i mogła posłużyć innym. Odzież można przynosić do siedziby Centrum Usług Społecznych, a najlepiej wizytę swoją uprzedzić telefonicznie pod numerem 81 751 62 00.Pomysł zdaje swój egzamin. Dużo osób skorzystało już z możliwości otrzymania pomocy materialnej.

- Cieszymy się też, że mieszkańcy Świdnika chętnie przynoszą niepotrzebne już im rzeczy, żeby te zyskały nowe życie. Szafa ustawiona jest koło Dziennego Domu Seniora w Świdniku na ul. Wyszyńskiego 5 - dodaje st. asp. Elwira Domaradzka, rzeczniczka prasowa KPP w Świdniku.

Szafa Dobra w Krakowie. Największy magazyn z ubraniami dla uchodźców z Ukrainy