Dom Studencki UMCS

i

Autor: wikipedia.pl Dom Studencki UMCS

Weekend w Lublinie? Mamy tanią opcję noclegu!

2015-08-13 14:09

Wybierając się na weekend do Lublina, na noclegi nie wydamy fortuny. Naprzeciw potrzebom turystów wychodzą lubelskie akademiki!

Mimo, że w lubelskich akademikach na okres wakacji została część studentów (najczęściej tych pracujących), obiekty i tak cieszą się sporym zainteresowaniem turystów... I nic dziwnego, bo ceny za nocleg są tu mocno konkurencyjne w stosunku do zwykłych hoteli, a warunki naprawdę zadowalają.

By przespać się w jednym z lubelskich akademików, musimy zapłacić od 30 do 120 zł za noc. Cena zależna jest przede wszystkim od ilości osób w pokoju, dostępności łazienki (samodzielna lub dzielona) czy po prostu ogólnych warunków zakwaterowania. Domy studenckie dają też możliwość wynajmu pokoju na cały miesiąc. W tym przypadku ceny wahają się od 400 do 1000 zł. 

Ze swoją ofertą wychodzą do podróżnych akademiki przy każdej z wyższych uczelni w Lublinie. Za nocleg przy lubelskim UMCS zapłacimy od 50 do 120 zł (za pok. 1-osobowy). Dwie osoby prześpią się tam za cenę od 38 do 70 zł za pokój. Dom studencki przy Uniwersytecie Przyrodniczym oferuje pokoje 1-osobowe za cenę 80 zł lub 2-osobowe za 60 zł. Politechnika Lubelska za noc liczy sobie 40 zł od osoby, natomiast Uniwersytet Medyczny 60 (pok. 1-osobowy) lub 60-90 zł (pok. 2-osobowy. KUL proponuje kwotę 50 (pok. 1-osobowy) lub 30 zł (pok. 2/4-osobowy).

Niektóre z lubelskich akademików w okresie letnim poddawane są remontom. Przykładowo Dom Studencki "Ikar" Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie doczekał się w tym roku modernizacji w sumie 80 pokoi. Ze względu na brak części studentów