Rekordowa liczba turystów w Lublinie

i

Autor: pixabay.com Rekordowa liczba turystów w Lublinie

Lublin: Rekordowa liczba turystów w mieście!

2015-08-11 10:13

Lublin z roku na rok staje się coraz większą atrakcją dla turystów z całej Polski i świata. W tym roku jednego dnia padła rekordowa liczba 800 przyjezdnych.

Poza zabytkami, muzeami i innymi stałymi atrakcjami miasta, turystów często ściągają tu ciekawe wydarzenia... A tych w Lublinie nie brakuje. Tylko tego lata w mieście odbyły się imprezy takie jak Meeting of Style (festiwal graffiti), Festiwal Baniek Mydlanych czy organizowany w tym samym czasie Carnaval Sztukmistrzów.

Imprezą, podczas której Lublin odwiedziła największa liczba gości był wspomniany Carnaval: – W tym roku w jego trakcie odnotowaliśmy rekord. Jednego dnia odwiedziło nas blisko 800 turystów – w dziennikwschodni.pl zauważa Magdalena Sendejewicz-Michalak z Lubelskiego Ośrodka Informacji Turystycznej i Kulturalnej. – W inne dni, i to nie tylko w weekendy, ruch jest niewiele mniejszy. Przychodzi do nas średnio ok. 500 osób - dodaje. Na ulicach Lublina faktycznie spotkać można Polaków z całego kraju - od morza, po góry. Latem co krok słychać też obcą mowę - od niemieckiej, angielskiej czy rosyjskiej, po turecką. – To, że wybierają Lublin nie jest kwestią przypadku. Wielu z nich niezwykle interesuje się historią. Przyjeżdżają zobaczyć Stare Miasto, dopytują, jak wyglądało tu życie przed wojną - dodaje Magdalena. 

O ile dla wielu Polaków egzotykę stanowią piaszczyste plaże i lazurowa woda, o tyle bogata historia Polski, a w tym przypadku Lublina, są dla przyjezdnych znacznie ciekawszą rozrywką. Chcą wiedzieć, skąd biorą się niektóre nasze tradycje, spróbować polskiej kuchni i wódki, poznać rodowitych Polaków. Ucieszeni polską gościnnością, nierzadko wracają...