Wdarł się do domu 69-latki! W ręku miał to, a w głowie chory plan. Zgroza w Dęblinie

i

Autor: KWP Lublin Wdarł się do domu 69-latki! W ręku miał to, a w głowie chory plan. Zgroza w Dęblinie

Wdarł się do domu 69-latki! W ręku miał TO, a w głowie chory plan. Zgroza w Dęblinie

2022-02-15 10:22

Podstępnie wdarł się do domu 69-latki i sterroryzował bezbronną kobietę. W ręku miał coś, co wyglądało przerażająco – jak potężna broń palna, a w głowie… chory plan na szybki zysk cudzym kosztem. Sceny grozy, jak z filmu akcji, w Dęblinie na Lubelszczyźnie. Okazuje się, że sprawca napaści już wcześniej robił podobne rzeczy! Tym razem zaatakował pod wpływem alkoholu.

Zgroza w Dęblinie. Napastnik wdarł się do domu 69-laki i sterroryzował ją przedmiotem przypominającym broń. Przerażona kobieta zaczęła krzyczeć wniebogłosy, wzywać pomocy. To ją uratowało. Okazuje się, że napastnik już wcześniej nie miał czystego sumienia, a tego dnia zdążył już dość głęboko sięgnąć do kieliszka.

Sceny grozy w Dęblinie rozegrały się w środę (9.02) przed południem. To był spokojny dzień jakich wiele. Nic nie wskazywało na to, co miało się wydarzyć.

Mężczyzna najpierw szedł za nią, gdy wracała z zakupów. Wszedł za nią na klatkę schodową, a gdy była już we własnym mieszkaniu, podstępem przekonał ją do otworzenia drzwi i wdarł się do środka. Następnie wyciągnął przedmiot, który kobieta rozpoznała jako broń palną i zaczął ją szarpać za ubranie – relacjonuje st. asp. Agnieszka Marchlak z Komendy Powiatowej Policji w Rykach.

Zaatakowana we własnym mieszkaniu kobieta nie zamierzała poddać się bez walki. Odepchnęła napastnika, doszło między nimi do szarpaniny. 69-latka zaczęła krzyczeć wniebogłosy, wzywając pomocy. Napastnik przestraszył się i wziął nogi za pas. Kobieta powiadomiła policję o tym, co się stało, a mundurowi szybko odnaleźli sprawcę.

Express Biedrzyckiej - Radosław Sikorski: Inwazja Putina może nastąpić do końca miesiąca

Mężczyzna został namierzony i zatrzymany, zabezpieczono też przedmiot przypominający broń palną – informuje Marchlak. – To 41-letni mieszkaniec Dęblina. Z badania na trzeźwość, przeprowadzonego przez funkcjonariuszy, wynika, że miał ponad trzy promile alkoholu w organizmie – dodaje policjantka.

41-letni napastnik, który sterroryzował 69-latkę w jej własnym mieszkaniu, przyznał się do zarzucanych mu czynów. Policjantom wyznał, że taki miał plan: chciał ograbić, okraść bezbronną kobietę!

Zobacz też: Skatował 33-latka podczas libacji? Seria zatrzymań po tragedii we Włodawie

Mężczyzna trafił za kraty i szybko nie wyjdzie na wolność. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, gdzie poczeka na proces. Okazało się, że w przeszłości był już notowany za podobne przestępstwa. Grozi mu kara 12 lat więzienia.

Sonda
Czy umiesz bronić się przed napaścią?