FESTIWALE

Urban Highline Festival 2023 w Lublinie. Slacklinerzy robią cuda na linach! Zobacz zdjęcia

2023-07-29 10:37

Urban Highline Festival odbywa się w Lublinie już po raz piętnasty i tradycyjnie towarzyszy trwającemu od czwartku do niedzieli Carnavalowi Sztukmistrzów. W trakcie czterech festiwalowych dni warto obserwować nie tylko występy na ziemi, ale także to, co dzieje się nad naszymi głowami za sprawą slacklinerów! Mamy zdjęcia!

Urban Highline Festival to jedno z największych tego typu wydarzeń na świecie. To właśnie za jego sprawą w przestrzeni miejskiej pojawiają się zawieszone między budynkami liny, po których chodzą slacklinerzy. W tym roku w Lublinie festiwal ten odbywa się już po raz piętnasty, a zmagania jego uczestników można podziwiać od 27 do 30 lipca w centrum miasta, bo tradycyjnie towarzyszy on Carnavalowi Sztukmistrzów.

Urban Highline Festival 2023 w Lublinie

Urban Highline Festival 2023 w Lublinie. Program na sobotę

W przedostatni dzień festiwalu slacklinerów można podziwiać w godz. 10-15 oraz 16-21. Spotkacie ich w następujących lokalizacjach:

  • na Starym Mieście w Lublinie (przy Trybunale Koronnym oraz przy Archidiecezji Lubelskiej)
  • pomiędzy Bramą Krakowską a budynkiem ratusza,
  • pomiędzy Lubelskim Centrum Konferencyjnym a Centrum Spotkania Kultur.

W ramach festiwalu od godz. 11 dostępna jest także strefa slackline oraz można wziąć udział w tematycznych warsztatach. W sobotę zaplanowano także Freestyle Show w wykonaniu Dawida "Sakalomo" Palomy (godz. 16, między Bramą Krakowską a ratuszem). Z kolei o godz. 20 na błoniach pod zamkiem w Lublinie odbędzie się pokaz "Slack Sensation" duetu Filip Oleksik & Mortiz Purer. Dokładny harmonogram sobotnich wydarzeń w ramach Urban Highline Festival dostępy jest na fanpage'u festiwalu.

Sonda
Czy wybierasz się na Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie?