Upały i burze w Polsce. IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/pixel2013 Upały i burze w Polsce. IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny

Niebezpieczna pogoda

Upały i burze w Polsce. IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny

2022-08-16 8:39

Pogodowa mapa Polski – niemal w całości świeci się jaskrawymi kolorami, oznaczającymi nadchodzące niebezpieczeństwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia, które obejmują teren niemal całego kraju. Ma być upalnie i bardzo niespokojnie, burzowo. Nawałnice mogą też pojawić się na Lubelszczyźnie. Gdzie i kiedy zagrzmi?

Niewiele jest miejsc w Polsce, w których pogoda w najbliższych dniach nie będzie płatała figli. I choć brzmi to niewinnie, to lokalnie może być groźnie i niebezpiecznie. Ekstremalne upały będą się przeplatać z intensywnymi, punktowymi burzami. Ich skutki mogą być fatalne. Zresztą wysokie temperatury też dadzą w kość wielu osobom.

Pogodowe ostrzeżenia IMGW dla województwa lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla większości miejsc w Polsce. Niespokojnie może być także na Lubelszczyźnie – zwłaszcza w południowych powiatach województwa lubelskiego. Tam we wtorek (16.08) obowiązują ostrzeżenia I stopnia o burzach z gradem. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – zapowiadają synoptycy IMGW.

Zostać żołnierzem czy tylko wspiąć się na czołg? Uczestnicy Pikniku Wojskowego w Lublinie mieli wiele możliwości.

Ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem na Lubelszczyźnie będzie obowiązywać we wtorek od południa do północy na terenie powiatów: opolskiego, kraśnickiego, janowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i samego Zamościa.

Zagrzmieć może też w innych częściach Lubelszczyzny – także w centrum i na północy regionu. W samym Lublinie burze mogą pojawić się po południu.

Sonda
Wierzysz prognozom pogody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE