Upały i burze w Polsce. IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/pixel2013 Upały i burze w Polsce. IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny

Niebezpieczna pogoda

Upały i burze w Polsce. IMGW ostrzega mieszkańców Lubelszczyzny

2022-08-16 8:39

Pogodowa mapa Polski – niemal w całości świeci się jaskrawymi kolorami, oznaczającymi nadchodzące niebezpieczeństwo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia, które obejmują teren niemal całego kraju. Ma być upalnie i bardzo niespokojnie, burzowo. Nawałnice mogą też pojawić się na Lubelszczyźnie. Gdzie i kiedy zagrzmi?

Niewiele jest miejsc w Polsce, w których pogoda w najbliższych dniach nie będzie płatała figli. I choć brzmi to niewinnie, to lokalnie może być groźnie i niebezpiecznie. Ekstremalne upały będą się przeplatać z intensywnymi, punktowymi burzami. Ich skutki mogą być fatalne. Zresztą wysokie temperatury też dadzą w kość wielu osobom.

Pogodowe ostrzeżenia IMGW dla województwa lubelskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I i II stopnia dla większości miejsc w Polsce. Niespokojnie może być także na Lubelszczyźnie – zwłaszcza w południowych powiatach województwa lubelskiego. Tam we wtorek (16.08) obowiązują ostrzeżenia I stopnia o burzach z gradem. Czego konkretnie możemy się spodziewać?

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad – zapowiadają synoptycy IMGW.

Zostać żołnierzem czy tylko wspiąć się na czołg? Uczestnicy Pikniku Wojskowego w Lublinie mieli wiele możliwości.

Ostrzeżenie I stopnia o burzach z gradem na Lubelszczyźnie będzie obowiązywać we wtorek od południa do północy na terenie powiatów: opolskiego, kraśnickiego, janowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego, zamojskiego i samego Zamościa.

Zagrzmieć może też w innych częściach Lubelszczyzny – także w centrum i na północy regionu. W samym Lublinie burze mogą pojawić się po południu.

Sonda
Wierzysz prognozom pogody?