Uciekła do sąsiadów błagając o pomoc. Grzegorz ruszył na policjantów z piłą mechaniczną

i

Autor: Policja Lubelska Uciekła do sąsiadów błagając o pomoc. Grzegorz ruszył na policjantów z piłą mechaniczną

Atak na policjantów

Uciekła do sąsiadów błagając o pomoc. Grzegorz ruszył na policjantów z piłą mechaniczną

2023-05-18 13:07

Pijany Grzegorz M. (42 l.) z Michowa pod Lubartowem (woj. lubelskie) dotkliwie pobił własną matkę, wybijając jej ząb i lżąc od najgorszych. A kiedy na miejscu zjawili się policjanci chcący go uspokoić, rozjuszony ruszył na nich z włączoną piłą mechaniczną...

Do tej pory policjanci nie mieli informacji, że Grzegorz M. znęca się nad swoją matką. 78-latka nikomu o tym nie mówiła, od pewnego czasu znosząc w milczeniu zachowanie syna. Kilka dni temu nie wytrzymała. Poprosiła o pomoc. - Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłał policjantów z posterunku policji w Michowie. Na miejscu w rozmowie ze zgłaszającą policjanci ustalili, że 42-latek był pijany i agresywny. Znęcał się nad nią, wszczynał kłótnie i bił kobietę po ciele, czym spowodował u niej obrażenia ciała, wybił kobiecie zęba. 78-latka uciekła do sąsiadów - opowiada sierż. sztab. Jagoda Stanicka z policji w Lubartowie. Mundurowi zastali mężczyznę na posesji. Był wściekły. 42-latek wyszedł do policjantów grożąc im trzymaną w ręku włączoną piłą mechaniczną, obok na ziemi leżał młot. Policjanci musieli go obezwładnić.

Czytaj też: Międzyrzecz Podlaski. Renata spaliła gospodarstwo byłego męża? Rodzina nie chciała jej wpuścić do domu

- 42-latek usłyszał zarzut znęcania się nad matką a także stosowania wobec funkcjonariuszy groźby w celu wymuszenia na nich określonego zachowania. Sąd zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny areszt tymczasowy - informuje sierżant sztabowy Jagoda Stanicka, oficer prasowa KPP Lubartów. Mężczyzna może trafić do więzienia na 5 lat.

Sonda
Czy jako kobieta doświadczyłaś kiedyś przemocy domowej?
Cud w Parczewie. Przy nadprzyrodzonym wizerunku gromadzi się coraz więcej osób