Tyszowce: 12-latek za kółkiem fiata. Potrącił własną matkę

i

Autor: zdj. ilustracyjne: Pixabay/tookapic Tyszowce: 12-latek za kółkiem fiata. Potrącił własną matkę

Jak to możliwe?!

Tyszowce. 12-latek za kółkiem fiata. Potrącił własną mamę

2022-11-02 14:30

Zgroza na Lubelszczyźnie! 12-letni chłopie siadł za kółkiem osobówki i… potrącił własną mamę. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Jak to możliwe? Nastolatek oczywiście nie miał prawa jazdy, nie umiał też obsługiwać auta… Dlaczego więc w ogóle siedział za kółkiem osobówki? Policja bada okoliczności sprawy. A mamą nastoletniego „pirata drogowego” zajmują się lekarze.

Do groźnego zdarzenia doszło na wsi pod Tomaszowem Lubelskim. 12-letni chłopiec wsiadł do zaparkowanego na podwórzu fiata należącego do rodziców. Traf chciał, że kluczyki były w stacyjce, a chłopiec bardzo ciekawy świata. Przekręcił kluczyk, a pozostawiony na biegu samochód wyrwał do przodu. Niestety, wjechał w stojącą niedaleko matkę chłopca.

Gmina Tyszowce. 12-latek potrącił własną mamę

Do szalenie niebezpiecznego wypadku doszło we wtorek, 1 listopada, pod Tomaszowem Lubelskim. Na jednej z posesji w gminie Tyszowce, przed własnym domem, została potrącona 42-letnia kobieta.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że do stojącego na podwórku Fiata rodziców wsiadł 12-latek. Chłopiec przekręcił znajdujący się w stacyjce pojazdu kluczyk, co spowodowało uruchomienie silnika samochodu. Z uwagi na to, że samochód znajdował się prawdopodobnie „na biegu”, auto gwałtownie ruszyło i uderzyło w znajdującą się niedaleko samochodu 42-letnią mamę chłopca. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala, gdzie pozostała na obserwacji – opisuje sierż. szt. Małgorzata Pawłowska z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim.

Nietrudno sobie wyobrazić, że całe zdarzenie mogło zakończyć się jeszcze bardziej tragicznie – i dla osób wokół pojazdy i dla samego 12-latka. Policja bada całą sprawę i apeluje o ostrożność, rozwagę. Jednocześnie mundurowi przypominają, że takich zdarzeń można uniknąć, a odpowiedzialni są za to właśnie dorośli: właściciele i użytkownicy samochodów.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego, kierujący pojazdem jest obowiązany w czasie postoju zabezpieczyć pojazd przed możliwością jego uruchomienia przez osobę niepowołaną oraz zachować środki ostrożności niezbędne do uniknięcia wypadku – podkreśla Pawłowska.

Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Pościg za 16-letnim kierowcą. Taranował pojazdy, powodował kolizje. Pędził z prędkością 250 km/h