Przemysław B. trafił do więzienia

i

Autor: KPP Tomaszów Lubelski Przemysław B. poszukiwany był szesnastoma listami gończymi

Tomaszów Lubelski. Chciał zejść z drogi przestępstwa, ale...się rozmyślił i czmychnął w krzaki

2021-08-03 7:33

Z każdym wypitym kieliszkiem wódki Przemysław B. (39 l.) z Tomaszowa Lubelskiego jął coraz bardziej rozmyślać nad swym losem poszukiwanego przez policję kryminalisty. Podjął męską decyzję, zadzwonił na policję przedstawiając się jako ten, którego szukają kilkunastoma listami gończymi i prosząc o to, aby po niego przyjechali. Apetyt na uczciwość pękł jak bańka mydlana, kiedy zobaczył zbliżający się doń radiowóz...

Przemysław B. jest doskonale znany tomaszowskim policjantom. Mężczyzna ma na swoim koncie kradzieże, grożby karalne i przestępstwa narkotykowe. Na tyle dużo, że od pewnego czasu czekała na niego prycza w więzieniu, gdzie miał spędzić blisko rok. W niedzielne popołudnie pił smętnie w mieszkaniu na terenie miasta. Dość już miał ciągłego uciekania. W przypływie pijackiej szczerości postanowił zmienić swe życie. Około 20-tej sięgnął po telefon....- Jestem poszukiwany przez policję i czekam na was pod mieszkaniem - obwieścił dyżurnemu komendy policji podając dokładny adres.

Zamość. Ktoś podpalił punkt szczepień i stację sanepidu! Policja publikuje NAGRANIE!

- Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Mimo to mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres - informuje sież. sztab. Małgorzata Pawłowska a z policji w Tomaszowie Lubelskim. Jak się okazało, Przemysław B. nie żartował. Naprawdę wyszedł z domu i wolnym krokiem szedł ku przeznaczeniu. Tyle tylko, że umiłowanie wolności okazało się u niego silniejsze niż ochota na uczciwe życie....- Na jednej z tomaszowskich ulic zauważyli mężczyznę, który na widok radiowozu zmienił kierunek marszu. Chwilę później został zatrzymany i wylegitymowany. To był faktycznie ten sam mężczyzna, który dzwonił na policję - dodaje policjantka. Przemysław B. był poszukiwany 16 listami gończymi. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna najbliższy rok spędzi w zakładzie karnym.