Tomas C. zatrzymany

i

Autor: Policja.pl Tomas C. zatrzymany

Przyjechał z Czech

Terrorysta zatrzymany w Polsce! Tomas C. wspierał i propagował terroryzm

2023-11-15 18:40

Zatrzymanie terrorysty w Lublinie! Mężczyzna poszukiwany do odbycia kary za wspieranie i propagowania terroryzmu przyjechał do Polski z Czech, gdzie sąd skazał go na 5,5 roku pozbawienia wolności. Tomas C. został zatrzymany dzięki współpracy Wydziału Poszukiwań Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i europejskiej sieci współpracy policyjnej - ENFAST.

Skazany za wspieranie terroryzmu zatrzymany w Lublinie! Ukrywał się po ucieczce z Czech

Terrorysta w Lublinie? Tego zapewne wielu mieszkańców miasta zupełnie się nie spodziewało. Ale to właśnie tam ukrywał się mężczyzna poszukiwany do odbycia kary za wspieranie i propagowanie terroryzmu. Tomas C. przyjechał do Polski z Czech, gdzie sąd skazał go na 5,5 roku pozbawienia wolności. Został zatrzymany dzięki współpracy Wydziału Poszukiwań Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji i europejskiej sieci współpracy policyjnej - ENFAST. "Dynamicznego zatrzymania poszukiwanego dokonano w godzinach wieczornych 14 listopada br. na jednej z ulic w rejonie Rynku Starego Miasta w Lublinie" - piszą policjanci na swojej stronie internetowej, załączając zdjęcie zatrzymanego Tomasa C. oraz wideo.

"Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i przekonany, że zdoła skutecznie się ukryć"

Teraz mężczyzna poszukiwany do odbycia kary za promowanie i wspieranie terroryzmu zostanie przekazany czeskim władzom i trafi do zakładu karnego w kraju, gdzie został skazany na 5,5 roku więzienia. "Mężczyzna był całkowicie zaskoczony i przekonany, że zdoła skutecznie ukryć się przed organami ścigania poza granicami Republiki Czeskiej. Po zatrzymaniu poszukiwany został osadzony w lubelskim areszcie i poddany procedurze ekstradycyjnej" - piszą policjanci.

Sonda
Czy obawiasz się zamachu terrorystycznego w Polsce?

QUIZ. Czwartkowy quiz z geografii. Granice państw. Spróbuj zdobyć co najmniej 7 punktów!

Pytanie 1 z 10
Z jakimi państwami graniczy Polska?
Lublin. Policyjni kontrterroryści zatrzymali trzy osoby