Na zajęciach organizowanych przez Warsztaty Kultury uczestniczą mali i duzi lublinianie

i

Autor: Marcin Butryn, Lublin.eu Na zajęciach organizowanych przez Warsztaty Kultury uczestniczą mali i duzi lublinianie

Szkolenia w Lublinie: Drzewa rodzinne i sztuka komunikacji przez zabawę

2015-10-05 16:14

Kostki pamięci, sztuka użytkowa i rozwiązywanie konfliktów. To wszystko odkryjecie i nauczycie się na warsztatach na Bernardyńskiej.  

Pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11 przygotowała na październik nowy cykl szkoleń. W tym miesiącu najmłodsi zagrają w tajemniczą grę „kostkami pamięci”, młodzież będzie mogła wciąć udział w zajęciach dramowych i impro. Na nich spojrzą na codzienne sprawy w nowym świetle.

Warsztaty przy Bernardyńskiej:

Drama stosowana i improwizacja to zajęcia z rozwoju osobowego, integracji w grupie i rozwiązywania konfliktów. Dowiecie jak odpowiednio się zachowywać w sytuacjach społecznych czy adekwatnie przeżywać emocje. Podczas spotkań czeka nauka przez dobrą zabawę z dużą dawką humoru. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 10 – 15 lat. Terminy: 7, 12, 21, 28 października 2015, godz. 17.00 – 19.00.

Lekcje sztuki. O sztuce użytkowej. Jaki związku ma rewolucją przemysłową ze sztuką. Tego licealiści i dorośli dowiedzą się 8 października 2015, godz. 17.30-19.00 – Rewolucja przemysłowa a sztuka użytkowa. Kolejne spotkanie, tym razem dotyczące Johna Ruskina i Williama Morrisa odbędą się 27 października.

Kostka Pamięci / Historie Rodzinne – to spotkania poświęcone fotografiom przodków. Posługując się nimi każdy będzie mógł spróbować uruchomić wspomnienia swoje i bliskich. Uczestnicy poszukają brakujących fragmentów i utworzą przestrzenne drzewa genealogiczne. Materiałami będą: papier, herbata, farby, ołówki, taśmy, ziemia, koraliki, tasiemki, kapsle, chrupki, kartonowe pudła, tusz, pieczątki, nici, fragmenty tkanin. Warsztaty plastyczne są dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat. Terminy: Kiedy:15, 22, 29 października 2015, godz. 17.00 – 19.00.

Wszystkie zajęcia odbywają się w pracowni przy Bernardyńskiej 11. Udział w nich jest bezpłatny, lecz obowiązują wcześniejsze zapisy.