Niecodzienna interwencja

Świdnik: Malutkie jeże usunięte z terenu przedszkola. Zagrożenie było realne. Wezwano straż miejską

2023-06-12 14:13

Malutkie jeże przyszły na świat w centrum Świdnika, w dodatku... wśród drzew przy miejskim przedszkolu. Miejsce na gniazdko jeża mama wybrała wielce niefortunne, bowiem ciekawe świata przedszkolaki z pewnością odebrałyby komfort i spokój jeżej rodzince. Na szczęście st. insp. Stanisław Wierzchoń i st. insp. Marcin Szkudziński, dwaj doświadczeni funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdniku, wiedzieli co robić...

Jeże to stali mieszkańcy Świdnika od lat, tym razem jednak samica dość nierozważnie wybrała miejsce, gdzie założyła gniazdko. Teren Przedszkola Nr 3 przy ul. Hotelowej to z pewnością nie jest miejsce na spokojne i komfortowe wychowywanie potomstwa. Mówiąc wprost: dość niebezpieczne zarówno dla przedszkolaków, którym czujna mama jeży może sprawić przykrość jak i całej kolczastej gromadce.

- Sytuacja stała się niekomfortowa nie tylko dla dzieci, ale też dla samych jeży - przyznają strażnicy miejscy, powiadomieni o fakcie. Na miejscu zjawili się st. insp. Stanisław Wierzchoń i st. insp. Marcin Szkudziński, którzy w ciągu długiej służby widzieli już niejedno i niejednego zwierzaka ratowali z opresji: od psów i kotów po zaskrońce.

- Młodziutkie jeże były naprawdę małe, najpewniej urodziły się kilkanaście godzin wcześniej - opowiadają panowie. - Matka fukała na nas, goniąc z miejsca. Ale "intruzi" chcieli dobrze. Mundurowi wpadli na pomysł, aby przygotować wcześniej domek dla jeży, który powstał z drewnianej skrzyneczki wyściełanej siankiem. Udało im się przełożyć mamę i pięcioro jej maleństw do niego. - Matka wraz 5-cioma noworodkami trafiła w ręce strażników miejskich ze Świdnika, którzy po konsultacji z lekarzem weterynarii przewieźli całą rodzinę w okolice Lasu Rejkowizna. Jak się okazało na nowych gości czekał już... jelonek. W nowym środowisku będzie zapewne dużo bezpieczniej - dodają strażnicy.

Nastolatkowie znęcają się nad jeżem na Skwerze Szarych Szeregów w Pabianicach
Sonda
Często spotykasz jeże?