Dziecko chodziło po dachu, a matka była pijana.

i

Autor: Shutterstock

Chwile grozy

Świdnik. Czterolatek chodził po dachu, matka była pijana

2023-07-14 14:20

Szokujące sceny w Świdniku. Jak podaje policja, po dachu jednego z budynków biegał czteroletni chłopiec. Matka co prawda zorientowała się, co się dzieje i zareagowała w miarę szybko, ale na miejsce przyjechała policja. Alkomat wskazał, dlaczego jej czujność mogła być uśpiona.

Świdnik: Matka pijana, czterolatek na dachu

To niezwykle groźne zdarzenie miało miejsce w czwartek, 14 lipca w godzinach wieczornych. Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Świdniku, 4-letni chłopiec wykorzystując chwilową nieuwagę mamy wdrapał się na szafkę i wyszedł oknem na balkon. Potem wszedł na dach trzypiętrowego budynku wielorodzinnego - Na szczęście matka dziecka zauważyła, że syn zniknął jej z pola widzenia. Szybko zorientowała się, gdzie on jest. Zdjęła syna z zadaszenia. Dziecku nic się nie stało - informuje komisarz Magdalena Szczepanowska. Na tym się jednak nie skończyło. Dziecko na dachu dostrzegła osoba postronna, która zadzwoniła na numer 112. Policja dotarła na miejsce.

- W trakcie ustalania okoliczności zdarzenia policjanci ujawnili, że kobieta była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wskazał ponad 0,5 promila alkoholu w jej organizmie. Teraz ustalamy czy kobieta swoim zachowanie naraziła swoje dziecko na niebezpieczeństwo - dodaje Szczepanowska.

Czterolatka chodziła po dachu bloku, matka była pijana w domu. Wstrząsające sceny w Warszawie
Sonda
Kara dla pijanych rodziców. Czy powinni być oni surowiej karani?
Listen on Spreaker.