Strażacy z Tomaszowa Lubelskiego ruszyli na pomoc małym bociankom. Nakarmili je smakołykami i włożyli z powrotem do gniazda

2021-07-04 17:19

Na strażaków zawsze można liczyć! Kiedy wichura uszkodziła bocianie gniazdo w Budyninie pod Tomaszowem Lubelskim i wypadły z niego dwa młode bocianki, mogło się to dla nich skończyć tragicznie. Na szczęście na miejscu pojawili się strażacy, którzy bez zbędnej zwłoki naprawili gniazdo, do którego wróciły nakarmione wprzódy smakowitościami młode ptaki.

Zbudowane na szczycie słupa energetycznego gniazdo bocianów istnieje tam od lat.- Ta para jest z nami od co najmniej sześciu lat - mówią mieszkańcy Budzynina, wioski położonej na krańcach Lubelszczyzny, niedaleko Ulhówka.Niestety bociania konstrukcja ucierpiała mocno w czasie burzy, jaka przeszła przez okolicę w noc z 30 czerwca na 1 lipca. Rano okazało się, że gniazdo jest uszkodzone, a dwa mieszkające tam podlotki wypadły na zewnątrz. Na szczęście nic się im nie stało. Mieszkańcy wsi szybko zorganizowali dla nich pomoc, opiekowała się nimi cała wieś! Oczywiście nie zapomnieli o tym, aby zaprosić na miejsce strażaków. 

Azja na talerzu, czyli Festiwal Kuchni Azjatyckiej w Lublinie. Można było pokosztować słodkich i słonych potraw z wielu zakątków Azji

- O godz. 8:33 dyżurny otrzymał zgłoszenie z prośbą o pomoc przy naprawie uszkodzonego w wyniku silnych wiatrów bocianiego gniazda w miejscowości Budynin, gm. Ulhówek - informuje mł. bryg. Jacek Zwolak z KP PSP w Tomaszowie Lubelskim.Na miejscu pojawili się strażacy zawodowi z Tomaszowa Lubelskiego i druhowie ochotnicy z OSP Ulhówek.- Działania strażaków, wspólnie z przybyłymi na miejsce pracownikami Zakładu Energetycznego polegały na odłączeniu prądu i naprawie znajdującego się na słupie energetycznym bocianiego gniazda - dodaje Jacek Zwolak. Aby uspokoić nieco zestresowane wydarzeniami ptaki, zaproszone je na ucztę, o którą zadbali urzędnicy UG w Ulhówku. Smacznego mięska miały pod dostatkiem. Najedzone zostały włożone z powrotem do gniazda przez strażaków.