Film z wypadku

Straszny wypadek na S12! Kamera zarejestrowała dramatyczne chwile. WIDEO

2023-06-29 20:27

Ten film z kamery Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest mrożącą krew w żyłach przestrogą dla spieszących się kierowców. Podczas wyprzedzania kierujący Volkswagenem nie zauważył już jadącego lewym pasem Opla. Doszło do zderzenia, a potem auta wpadły na kolejny pojazd. Ranne są cztery osoby.

Dramatyczny wypadek na S12 zarejestrowany przez kamery. To przestroga dla nieostrożnych kierowców!

Kamera Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zarejestrowała przebieg dramatycznego wypadku, do którego doszło dziś, 29 czerwca w miejscowości Wierzchowiska Drugie na trasie Lublin-Piaski w powiecie świdnickim. Na początku filmu widzimy kilka samochodów osobowych jadących trasą S12. W pewnym momencie kierujący białym Volkswagenem wyraźnie chce wyprzedzić bordowe Renault. Zjeżdża szybko na lewy pas, jednak nie zauważa, że w tym miejscu już znajduje się inne auto, bordowy Opel. Prawdopodobnie Opel znajdował się w tak zwanym martwym punkcie, a kierujący nie upewnił się, że może bezpiecznie wyprzedzić. Niestety, doszło do gwałtownego zderzenia.

"Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym 8-letnie dziecko. Najpoważniej ranna jest kobieta kierująca oplem"

Siła uderzenia była tak duża, że w Volkswagenie urwało się koło i pojazd dachował, uderzając nie tylko w Opla, ale też w jadące środkowym pasem Renault. "Jeden z samochodów dachował. W sumie pojazdami podróżowało pięć osób. Do szpitala trafiły cztery osoby, w tym 8-letnie dziecko. Najpoważniej ranna jest kobieta kierująca oplem" – powiedziała st. asp. Elwira Domaradzka ze świdnickiej policji Polskiej Agencji Prasowej. Po wypadku droga w kierunku Chełma była zablokowana przez trzy godziny.

Sonda
Czy na polskich drogach czujesz się bezpiecznie?

Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?

Pytanie 1 z 12
Ten znak oznacza, że obowiązuje:
Quiz. Jak dobrze znasz znaki drogowe? Jesteś dobry kierowcą?
Wypadek na autostradzie A4. Trudne warunki na drodze