Stołpie: Wysłał PRZERAŻAJĄCĄ wiadomość! „Podkładam bombę, macie 30 minut”

2020-05-22 22:37 mt
Stołpie: Wysłał PRZERAŻAJĄCĄ wiadomość! „Podkładam bombę, macie 30 minut”
Autor: KWP Lublin

„Podkładam bombę w szkole. Musicie znaleźć, macie 30 minut”. Nieznany nadawca wysłał przerażającą wiadomość do dyrekcji podstawówki. Bomba w Stołpiu pod Chełmem? Młody „dowcipniś” chciał wywołać panikę i... to mu się udało. Teraz jednak czekają go poważne konsekwencje.

Wiadomość o podłożeniu ładunku wybuchowego dotarła do dyrekcji szkoły w styczniu. W grę wchodziło bezpieczeństwo dzieci! Co wyobrażał sobie nadawca? Postawił na nogi służby i... teraz pewnie tego żałuje.

Do zdarzenia doszło 27 stycznia za pośrednictwem dziennika elektronicznego – przypomina podinsp. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. – Z konta jednego z uczniów wysłano do nauczycieli wiadomość e-mail o treści „PODKLADAM BOMBE W SZKOLE MUSICIE ZNALESC MACIE 30min”.

Komunikat dotarł przed rozpoczęciem lekcji, więc ewakuacja uczniów nie była konieczna. Zajęcia zostały odwołane, a „alarm bombowy” postawił na nogi służby. I choć od całego „zamieszania” minęło już kilka miesięcy, to sprawa cały czas żyła swoim życiem, a teraz... ma swój finał.

Policjanci ustalili, że jeden z uczniów podczas gry na komputerze kontaktował się z jednym z użytkowników poprzez komunikator internetowy. Podał mu dane do logowania na konto e-mail oraz kod do zmiany hasła – wyjaśnia Laszczka-Rusek.

Policjanci „po nitce do kłębka” wytypowali trzech potencjalnych podejrzanych, a wczoraj zatrzymali 17-letniego „żartownisia”. Został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Za wywołanie takiego fałszywego alarmu grozi kara ośmiu lat więzienia, wysoka grzywna i konieczność pokrycia kosztów działania służb na miejscu zdarzenia. Rachunek za „bombowy” wybryk może więc być bardzo wysoki.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express - KLIKNIJ tutaj!

Super Raport 22 V (Wójcik, Karnowski, Piechociński, Wojciechowski)