Spacery z Duszą: Odkryj serce Lublina w czasie spaceru po miejscach budzących kreatywność [TERMINY, ZAPISY, AUDIO]

2016-03-17 12:04

Warsztaty żonglerskie, spacer po zakamarkach Lublina czy wizyty w garderobie teatru. Rusza kolejna edycja spacerów „Lublin z Duszą”.  

Projekt skierowany jest głównie do studentów i ma celu nawiązanie bliższej znajomości z miastem i jego tajemnicami. Po Lublinie oprowadzać was będą przewodnicy, którzy jak własną kieszeń znają najbardziej tajemnicze zakątki miasta.

- To są miejsca, które mają duszę. To miejsca, gdzie pracują pasjonaci tego miasta, np. Teatr Stary, pracownia Bolesława Stelmacha, gdzie można wejść do środka z ulicy. To są np. warsztaty u Sztukmistrzów albo spojrzenie na Lublin z góry z Wieży Trynitarskiej. Centrum Kultury też jest na naszej trasie – wyjaśnia Barbara Kostecka z Urzędu Miasta Lublin.

Posłuchaj jakie miejsca można odwiedzić w czasie spacerów. Materiał przygotował Adam Tykło, reporter Radia ESKA.

Spacery odbywają się w symbolicznych trzech kluczach, dzięki którym będzie można poznać Duszę miasta: nietuzinkowych ludzi, świata ciekawych doświadczeń i źródła inspiracji.

Dla kogo?

Spacer z Duszą to propozycja dla studentów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wycieczki pozwolą nie tylko spotkać się z ciekawymi ludźmi, ale także odkryć miejsca tworzące kreatywny klimat miasta. Spacer ma być nie tylko ciekawostką, ale i inspiracją dla młodych w planowaniu wolnego czasu. Młodzi będą mogli zarażać pasją i miłością do miasta swoich znajomych.

Terminy spacerów:

22 marzec (wtorek) - Śródmieście
23 marzec (środa) – Stare Miasto
5 kwiecień (wtorek) – Stare Miasto
7 kwiecień (czwartek) - Śródmieście
19 kwiecień (wtorek) – Stare Miasto
21 kwiecień (czwartek) - Śródmieście
10 maj (wtorek) – Stare Miasto
12 maj (czwartek) - Śródmieście
17 maj (wtorek) – Stare Miasto

19 maj (czwartek)- Śródmieście
31 maj (wtorek) – Stare Miasto
2 czerwca (czwartek)- Śródmieście
14 czerwca (wtorek) – Stare Miasto
16 czerwca (czwartek - Śródmieście

Spacery odbywają się w godzinach od 12.00 do 15.00.

Zapisy

Udział w spacerze jest darmowy, ale wymagane są wcześniejsze zapisy. Do wyboru jest droga mailowa lub telefoniczna. Tel. 81 466 2512 oraz e-mail: spacery@lublin.eu. Po zgłoszeniu wybierany jest także pakiet spacerów: wtorek – Stare Miasto, czwartek – Śródmieście.

Do tej pory projekt przyciągnął 1630 osób, które spacerowały łącznie ponad 300 godzin.