Śmierć w płomieniach w Chotyłowie. Strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Zginął na miejscu

i

Autor: KWP Lublin Śmierć w płomieniach w Chotyłowie. Strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Zginął na miejscu

Pożar mieszkania

Śmierć w płomieniach w Chotyłowie. Strażacy znaleźli ciało mężczyzny. Zginął na miejscu

2022-09-26 13:56

W miejscowości Chotyłów (woj. lubelskie) w powiecie bialskim w pożarze mieszkania zginął mężczyzna. Z informacji przekazanych przez PAP wynika, że przyczyną miał być zaprószony ogień. W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 20 strażaków. Policja wyjaśnia okoliczności tragedii. Jak zginął 44-latek?

Z informacji przekazanych PAP przez dyżurnego KW PSP w Lublinie mł. bryg. Krzysztofa Tomasiaka dowiadujemy się, że do pożaru doszło po godz. 22 w sobotę (24.09.2022) w miejscowości Chotyłów przy ul. Kolejowej, w powiecie bialskim.

- Był to pożar mieszkania w budynku parterowym. Miał miejsce w kuchni i w pokoju. Jedna osoba zamieszkiwała ten lokal. Panowało silnie zadymienie wewnątrz mieszkania. Po dotarciu do środka, ratownicy znaleźli nieprzytomnego, niedającego oznak życia mężczyznę. Niestety, mężczyzna zginął na miejscu – przekazał w rozmowie z PAP dyżurny.

Straż wyjaśnia, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Wstępne straty oszacowano na około 40 tys. zł. Akcja gaśnicza trwała 3,5 godziny. Brało w niej udział ponad 20 strażaków.

Zobacz koniecznie: Koszmar w Stachowie! Dwie osoby ranne. Dziecko ma uszkodzoną twarz!

Tu w pożarze zginęła malutka Aniusia i jej babcia. Zatrzymano 75-latka

– W wyniku zdarzenia częściowemu spaleniu uległo jedno z mieszkań w budynku wielorodzinnym – potwierdza kom. Barbara Salczyńska-Pyrchla z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej. – W trakcie prowadzenia akcji ratowniczo-gaśniczej, w budynku strażacy odnaleźli ciało – prawdopodobnie 44-letniego mieszkańca posesji – dodaje.

Ciało zmarłego mężczyzny zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?