Śmierć 21-latka w centrum Lublina. Czy jego matka doczeka się sprawiedliwości? Chodzi od sądu do sądu

i

Autor: amrothman/cc0/Pixabay.com Już prawie 4 lata czeka na sprawiedliwość matka 21-letniego Karola B., który zmarł w centrum Lublina, po tym jak został uderzony w czasie bójki

Kiedy zapadnie wyrok?

Śmierć 21-latka w centrum Lublina. Czy jego matka doczeka się sprawiedliwości? Chodzi od sądu do sądu

2022-10-11 17:35

Już prawie 4 lata czeka na sprawiedliwość matka 21-letniego Karola B., który zmarł w centrum Lublina. Mężczyzna brał udział w bójce, w trakcie której został uderzony w twarz przez 23-letniego Dominika M. Poszkodowany przewrócił się i uderzył głową o bruk, po czym zmarł. Kolejny wyrok ws. zgonu 21-latka zapadł we wtorek, 11 października, ale to nie kończy sprawy.

Śmierć 21-latka w Lublinie. Sprawa bójki na Krakowskim Przedmieściu ponownie trafi przed sąd

Jak informuje PAP, Sąd Okręgowy w Lublinie uchylił wyrok skazujący Dominika M. za udział w bójce i nieumyślne spowodowanie śmierci 21-latka. V Wydział Karny Odwoławczy we wtorek, 11 października, zmienił kwalifikację czynu i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Sędzia Artur Makuch uzasadniając wyrok, powiedział, że zasadną okazała się przede wszystkim apelacja pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego, który wskazywał, że czyn Dominika M. należy zakwalifikować jako bójkę, której następstwem jest śmierć człowieka.

- Czyli przestępstwo, które należy do właściwości Sądu Okręgowego - podał sędzia, którego cytuje PAP.

Kara dla Dominika M. "rażąco łagodna"? Uderzył 21-latka w twarz, ofiara zmarła

Jak informuje PAP, wtorkowy wyrok jest prawomocny, a strony mogą wnieść skargę do Sądu Najwyższego. W czerwcu ub. r. Sąd Rejonowy Lublin-Zachód uznał M. za winnego udziału w bójce i nieumyślnego spowodowania śmierci. Skazał go na rok i sześć miesięcy więzienia oraz zapłatę po 50 tys. zł nawiązki na rzecz rodziców zmarłego. Od rozstrzygnięcia odwołały się strony. Sprawa trafiła do SO, następnie do Sądu Najwyższego, który w czerwcu br. uchylił wyrok SO i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. 27 września adwokaci wygłosili mowy końcowe w kolejnym procesie. Zdaniem oskarżyciela posiłkowego kara jest rażąco łagodna, z kolei adwokat oskarżonego mówi o obronie koniecznej.

- Chcemy sprawiedliwości - powiedziała przed sądem w Lublinie matka Karola B., którą cytuje PAP.

Jak informuje PAP, proces dotyczy zdarzenia z nocy z 20 na 21 grudnia 2018 r. na Krakowskim Przedmieściu w Lublinie. Między dwoma grupami młodzieży z Lublina i Łęcznej doszło do kłótni, a następnie bójki. W trakcie zajścia Dominik M. uderzył Karola B. pięścią w twarz. W następstwie ciosu pokrzywdzony upadł, uderzył głową o bruk i zmarł.

Sonda
Jak oceniacie działanie wymiaru sprawiedliwości?
Tutaj bestia z Mrowin zabiła swoją ofiarę