Skoki: Wjechał w rozpędzony pociąg! Huk i trzask miażdżonego auta

i

Autor: KWP Lublin Skoki: Wjechał w rozpędzony pociąg! Huk i trzask miażdżonego auta

Wszystko się nagrało!

Skoki: Wjechał w rozpędzony pociąg! Huk i trzask miażdżonego auta [WIDEO]

2022-10-18 13:56

Zgroza! Ominął samochody stające przed przejazdem kolejowym, staranował rogatki i wjechał prosto w rozpędzony pociąg. Później był tylko wielki huk i trzask miażdżonego auta… Makabryczny wypadek na przejeździe kolejowym w Skokach pod Puławami (woj. lubelskie) nagrały kamery monitoringu. Widok jest przerażający!

Nagranie pokazujące moment dramatycznego wypadku na przejeździe kolejowym publikujemy poniżej.

Wjechał w pociąg! Szokujące nagranie. Skoki, Puławy (woj. lubelskie)

Do dramatycznego wypadku doszło we wtorkowy (18.10) poranek, ok. godz. 7.30 w Skokach pod Puławami. 53-latek, który siedział za kierownicą forda, wjechał w pociąg towarowy jadący z Dęblina do Puław.

Kierujący ominął dwa samochody stojące przed strzeżonym przejazdem kolejowym, uderzył w opuszczoną półzaporę, po czym wjechał na tory, gdzie zderzył się z pociągiem towarowym jadącym w stronę Puław – informuje kom. Ewa Rejn-Kozak z Komendy Powiatowej Policji w Puławach.

Na nagraniu widać, jak osobówka wjeżdża w pociąg, a skład sunący po szynach dosłownie miażdży maskę samochodu! Nagranie i zdjęcia z miejsca tragedii mrożą krew w żyłach. To cud, że 53-letni kierowca przeżył – choć z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Jak i dlaczego doszło do tego zdarzenia? Wyjaśnia to policja i prokuratura. Co już wiemy? – Jak wykazało badanie, 53-latek był trzeźwy. Okazało się natomiast, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi – informuje Rejn-Kozak.

Policjanci przypominają też najważniejsze zasady bezpieczeństwa w rejonie przejazdów kolejowych. Podstawa to zachowanie szczególnej ostrożności. – W chwili, gdy sygnalizator nadaje pulsacyjne światło czerwone, obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na przejazd kolejowy, nawet w sytuacji, gdy rogatki nie zostały jeszcze opuszczone, bądź ich opuszczanie dopiero się rozpoczęło. Kierujący, którzy myślą, że zdążą jeszcze przed szlabanem i przed pociągiem, popełniają poważne wykroczenie i ryzykują życiem – dodaje rzeczniczka puławskich policjantów.

Wjechał w rozpędzony pociąg! Huk i trzask miażdżonego auta
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Skoki: Wjechał w rozpędzony pociąg! Huk i trzask miażdżonego auta

i

Autor: KWP Lublin Skoki: Wjechał w rozpędzony pociąg! Huk i trzask miażdżonego auta