19-latek PODPALAŁ wszystko co chciał. Tłumaczenie szokuje

2019-09-11 12:31 mt
SERYJNY PODPALACZ zatrzymany! Ma 19 lat. LUBIŁ PATRZEĆ na akcje gaśnicze!
Autor: KWP Lublin

Podpalał wiaty śmietnikowe, trawy i nieużytki, a nawet... szopkę przy kościele. Później sam wzywał straż pożarną i... fotografował płomienie!

Do podpaleń dochodziło w Lublinie przez cały sierpień. – Sprawca za cel obrał wiaty śmietnikowe, szopkę betlejemską przy jednym z kościołów oraz trawy. Policjanci odnotowali łącznie osiem pożarów – relacjonuje kom. Kamil Gołębiowski z lubelskiej policji.

Mundurowi od początku wiedzieli, że pożary nie były dziełem przypadku – okoliczności wskazywały na umyślne działanie podpalacza.

Śledczy wpadli na trop 19-latka, którego zaczęli podejrzewać. Młody lublinianin został zatrzymany. – Usłyszał już zarzuty, do których popełnienia się przyznał. Wyjaśnił, że podpalał, ponieważ lubił patrzeć na akcję gaśniczą – dodaje Gołębiowski.

Jak informują policjanci, nastolatek podkładał ogień, a później sam wzywał straż pożarną. Komórką nagrywał efekty swoich „działań”. W telefonie 19-lataka policjanci odnaleźli zdjęcia pożarów.

W wyniku pożarów wywołanych przez nastoletniego podpalacza nikt nie ucierpiał, ale łączne straty zostały oszacowane na ponad 76 tys. złotych! 19-latkowi może grozić kara pięciu lat pozbawienia wolności.