Seria podpaleń na Lubelszczyźnie. Zatrzymano... strażaka

i

Autor: pixabay.com/zdjęcie poglądowe Seria podpaleń na Lubelszczyźnie. Zatrzymano... strażaka

Masowo wywoływał pożary

Seria podpaleń na Lubelszczyźnie. Szok! Zatrzymano... strażaka?!

2022-08-12 17:18

Przez ostatnie kilka miesięcy mieszkańcy Lubelszczyzny obserwowali pożar za pożarem. Po jakimś czasie zaczęli domniemywać, że za tajemniczą serią stoi podpalacz. Z ostatnich, nieoficjalnych ustaleń, wynika że zatrzymano podejrzanego. To... były strażak.

Seria podpaleń w województwie lubelskim. Od kilku miesięcy mieszkańcy Kazimierza Dolnego i Bochotnicy co rusz obserwowali kolejne pożary. Płonęły pustostany, drewniane niezamieszkałe konstrukcje. Sprawę badała policja, a z ogniem walczyli strażacy. Mieszkańcy zaczęli domniemywać, że mają w okolicy do czynienia z podpalaczem.

Zobacz też: Opole Lubelskie: Gdy policjanci odkryli, kim jest, wpadł w furię! 20-latek zaatakował policjantów

Tym razem w miejscowości Bochotnica, zaledwie kilka minut po powrocie z poprzedniego zdarzenia. Chcielibyśmy coś powiedzieć, lecz zwyczajnie szkoda słów. Apele i prośby raczej nic nie dadzą. Miejmy nadzieję że podpalacz bez wątpienia "prężnie" działający w naszej okolicy już niedługo zostanie zdemaskowany i poddany odpowiednim konsekwencjom nim stanie się coś naprawdę złego.... - pisali jeszcze w lipcu po kolejnym zgłoszeniu strażacy z OSP Kazimierz Dolny.

Nieoficjalne doniesienia Radia Zet sugerują, że domniemany sprawca został już zatrzymany. O dziwo okazał się... byłym strażakiem! To 24-letni mężczyzna, w przeszłości związany z jedną z jednostek OSP.  Na terenie gminy Kazimierz Dolny przeprowadzono już wizje lokalne z jego udziałem. Być może niedługo zostanie doprowadzony do prokuratury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE