W tym roku ideą Nocy Kultury jest miasto opowieść. - Chcemy poruszać się wokół takich tematów jak książka, opowieść, historia, ale również druk, papier, ilustracja i okładka. W ten sposób będziemy starali się zorganizować wyobraźnie zarówno zgłaszających się , ale również widzów, którzy 1 czerwca przyjdą do centrum Lublina - mówi dyrektor wydarzenia, Joanna Wawiórka-Kamieniecka
Polecany artykuł:
W naborze mogą wziąć udział wszyscy, którzy chcą potraktować miasto jako scenę. Pierwszy nabór będzie przeznaczony dla muzyków. Drugi nosi nazwę pokazy. W nim mogą wziąć udział m.in. iluzjoniści i teatry tańca. W kolejnym można zaprosić Noc Kultury do siebie, czyli zorganizować atrakcję dla gości w swojej siedzibie. Istnieje także nabór instalacji artystycznych i obiektów wizualnych. - Tutaj zachęcamy do uwzględnienia źródła światła, aby światło było istotnym elementem w tej pracy plastycznej - dodaje dyrektorka.
>>> Co dalej z Górkami Czechowskimi? Wkrótce decyzja ws. referendum [AUDIO]
Nowością w naborze ma być tzw. eksperyment miejski. Można tam zgłaszać pomysły, które ułatwią życie mieszkańcom Lublina. Pomysłodawcy będą mogli je przetestować podczas Nocy Kultury. Więcej na ten temat mówi dyrektor wydarzenia, Joanna Wawiórka-Kamieniecka. Rozmawiała z nią Anna Opasiak. Posłuchaj!
Będzie to 13. edycja Nocy Kultury; jej dokładny program będzie znany po zakończeniu naboru projektów. Te można wysyłać do 10 lutego.
>>> Alarmy bombowe w budynkach prokuratur! Także na Lubelszczyźnie