Lubelskie/Chełm - fałszywy ratownik medyczny usłyszy zarzuty

i

Autor: zdj. ilustracyjne

Ratownik-antyszczepionkowiec zwolniony z pracy! Znamy powód. Doigrał się

2022-01-25 17:00

Robert Oleniacz, ratownik medyczny ze szpitala w Lubartowie, rozpowszechniał poglądy, jakoby szczepionka przeciw COVID-19 miała być szkodliwa. Wskazywał, że szczepienie rzekomo ma powodować problemy kardiologiczne i neurologiczne. Ignorujący fakty naukowe pracownik szpitala twierdził też, że "chciwi i kupieni" lekarze biorą pieniądze za pacjentów covidowych, do szpitali przywożono ludzi, którzy nie chorowali na koronawirusa, a Ministerstwo Zdrowia celowo zawyża statystyki. Bzdury, które plótł ratownik z Lubartowa, nie pozostały bez konsekwencji. Oleniacz właśnie stracił pracę, zresztą nie pierwszy już raz.

Jak podaje "Dziennik Wschodni", Robert Oleniacz do poniedziałku dyżurował jako ratownik medyczny w szpitalu w Lubartowie. Wcześniej pracował w lubelskim pogotowiu, a jego personalia są powszechnie znane: mężczyzna wypowiedział się pod nazwiskiem w trakcie "Marszu o wolność" w Lublinie. Wydarzenie zostało zorganizowane w sobotę przez przeciwników przymusu szczepień i segregacji sanitarnej. Oleniacz utrzymywał, że testy na covid "pokazują bzdury", a statystyki Ministerstwa Zdrowia są umyślnie zawyżane. Ratownik medyczny z lubartowskiej lecznicy podkreślał też, że do szpitala tymczasowego w Lublinie mieli być celowo zwożeni pacjenci, by placówka wyglądała na przepełnioną. Oleniacz mówił, że tego zdarzenia miało dojść przez wizytą premiera i ministra zdrowia w we wspomnianej placówce medycznej. Problem w tym, że rzeczona wizyta... nigdy nie odbyła się. Były już pracownik szpitala przekonywał ponadto, że lekarze są "chciwi i kupieni".

Robert Oleniacz od poniedziałku nie pracuje w szpitalu w Lubartowie. Otrzymał "propozycję nie do odrzucenia", czyli ultimatum: albo sam składa wypowiedzenie, albo zostanie zwolniony. Opublikował film, w którym ponownie powtórzył swoje oskarżenia przeciwko medykom, mówiąc, że nie wolno im zmuszać ludzi do udziału w eksperymencie medycznym, bo za taki uważa akcję szczepień przeciwko COVID-19. "Szczepienia" zastąpił słowem "ketchup", żeby oszukać algorytmy wyczulonych mediów społecznościowych.

https://www.facebook.com/100004352718034/videos/2013301388847604/
Sonda
Jesteś zwolennikiem szczepień przeciw Covid-19?
Podlaskie. Wyprzedzał tirem w niedozwolonym miejscu. Dostał mandat w wysokości 5 tys. zł