QUIZ. Skróty, które wszyscy muszą znać! Każda pomyłka będzie wstydem

i

Autor: RobinHiggins/cc0/pixabay QUIZ. Skróty, które wszyscy muszą znać! Każda pomyłka będzie wstydem

Komplet punktów to obowiązek!

QUIZ. Skróty, które wszyscy muszą znać! Każda pomyłka będzie wstydem

2022-10-26 5:00

Co oznaczają te skróty? W dzisiejszym quizie zadaniem jest odgadnięcie znaczenia skrótów używanych w języku polskim. Na pozór to banalne zadanie, bo każdy powinien znać odpowiedzi na przygotowane przez nas pytania, ale uwaga! Postaraliśmy się też o kilka podchwytliwych zagadek. O pomyłkę nietrudno, dlatego do końca zachowajcie koncentrację.

Skróty w języku polskim są powszechnie używane i odgadnięcie ich znaczenia nie powinno stanowić trudności. To właśnie skróty są tematem dzisiejszego quizu. Zdobycie kompletu punktów w tym teście nie powinno stanowić problemu. Każda pomyłka będzie wręcz wstydem. Do bezproblemowego przebrnięcia przez quiz potrzebne jest tylko zachowanie pełnej koncentracji, ponieważ niektóre z pytań są podchwytliwe. Powodzenia!

QUIZ. Skróty, które wszyscy muszą znać! Każda pomyłka będzie wstydem

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót wf?

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Komornicki o uderzeniu bombą atomową: "Musimy uspokajać atmosferę. Takiego zagrożenia dla Polski nie ma" [Express Biedrzyckiej]