Quiz

i

Autor: Shutterstock Quiz o przysłowiach z nazwami miesięcy. Sprawdź się!

Sprawdź się!

QUIZ. Przysłowia z nazwami miesięcy. Łatwizna? To znajdź brakujące wyrazy. Bijemy brawo już za 9/12 punktów

2023-04-07 0:52

Przysłów w mowie codziennej używa prawie każdy z nas, dlatego tym bardziej zapraszamy do naszego najnowszego quizu. Dotyczy on właśnie znajomości przysłów. Sprawdzimy Waszą wiedzę o przysłowiach z nazwami miesięcy. Gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Nie zabraknie powiedzeń doskonale znanych, jak i tych mniej popularnych. Zasada jest prosta - jeden miesiąc, jedno pytanie. Do dzieła!

Quiz o przysłowiach z nazwami miesięcy. Sprawdź się!

Nasz najnowszy quiz dotyczyć będzie przysłów z nazwami miesięcy. Pewnie spodziewacie się tych najpopularniejszych powiedzeń, jak "w marcu, jak w garncu". To przysłowie oczywiście się pojawi, ale... to tyle spoilerów. Z resztą przysłów musicie uporać się sami, wykazując się ich znajomością lub dobrą intuicją. Jeśli nie jesteście pewni swojej  wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dwunastu pytań. Jeden miesiąc roku to jedno pytanie. Każde z pytań zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Przysłowia z nazwami miesięcy. Znajdź brakujące wyrazy. Bijemy brawo już za 9/12

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?
A. NIEDZIELSKI: NASZA POLITYKA COVIDOWA BYŁA RACJONALNA