młodzież

i

Autor: unsplash.com

Co znaczą te słowa? Sprawdź się

QUIZ. Młodzieżowe Słowo Roku 2022! Poniżej 12/20 nawet nie podchodź do nastolatków

2022-12-11 5:00

Młodzieżowe Słowo Roku 2022 to "essa", ale bez obawy, nie wyjaśnimy Wam jeszcze, co ono oznacza. Przekonajcie się sami, czy dogadalibyście się z dzisiejszą młodzieżą! Przygotowaliśmy specjalny quiz, w którym sprawdzicie swoją wiedzę. 20 pytań, 20 najpopularniejszych młodzieżowych słów, które walczyły o tegoroczne wyróżnienie. Poniżej wyniku 12/20 nawet nie podchodźcie do nastolatków! Trzymamy kciuki. Quiz znajdziecie poniżej. Powodzenia!

Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jest przedsięwzięciem popularyzującym język polski wśród młodzieży, zapoczątkowanym w 2016 roku we współpracy z projektem Słowa klucze w ramach inicjatywy Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych”. Znamy zwycięzcę plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2022 – decyzją internautów została nim: ESSA! Kapituła przyznała także Nagrodę Jury dla słowa ODKLEJKA. Zwycięskie słowo zostało wyłonione w dwuetapowym głosowaniu, które trwało od 11 października do 30 listopada br. W zabawie wzięło udział ponad 250 tysięcy osób. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy quiz, w którym sprawdzicie, czy dogadalibyście się z dzisiejszą młodzieżą. Co znaczy "essa" i pozostałe 20 popularnych, młodzieżowych słów? Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik.

QUIZ. Młodzieżowe Słowo Roku 2022! Poniżej 12/20 nawet nie podchodź do nastolatków. Test poniżej: sprawdź się!

QUIZ. Młodzieżowe Słowo Roku 2022! Poniżej 12/20 nawet nie podchodź do nastolatków

Pytanie 1 z 20
BAZA

Czym jest quiz? Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej dla kilku osób, polegającej na przedstawieniu przez jedną z osób pozostałym zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z pytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu. Zabawa bywa niekiedy prowadzona przed kamerami telewizyjnymi, wówczas quiz taki staje się odmianą teleturnieju.

QUIZ. Młodzieżowe Słowo Roku 2022! Poniżej 12/20 nawet nie podchodź do nastolatków. Test powyżej! Sprawdź się