Mapa Polski

i

Autor: Pixabay QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o sąsiadów Polski.

Sprawdź się!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o sąsiadów Polski. Bijemy brawo za 8/10

2023-05-18 5:00

Witajcie w naszym cotygodniowym teście, w którym sprawdzamy waszą wiedzę geograficzną. Tym razem przekonamy się, ile wiecie o sąsiadach Polski. Obszar wiedzy będzie zatem ograniczony do kilku państw, ale gwarantujemy, że quiz nie będzie taki prosty, jak może wam się wydawać. Uzyskanie ponad połowy punktów może być powodem do dumy, zaś zdobycie kompletu oznacza, że nie ma chyba informacji o sąsiadach Polski, która mogłaby Was zaskoczyć. Do dzieła!

Jak co czwartek przygotowaliśmy dla Was quiz geograficzny. Tym razem dotyczyć będzie sąsiadów Polski. Zapytamy o stolice, granice, najwyższe szczyty i inne ciekawostki dotyczące m.in. Niemiec, Czech lub Ukrainy. Jeśli w szkole byliście prymusami z geografii, bez problemu poradzicie sobie z pytaniami, jakimi dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie jesteście pewnie swojej geograficznej wiedzy, sprawdźcie się, a dzięki ewentualnym błędom uzupełnicie braki. Do dzieła!

Quiz geograficzny o sąsiadach Polski. Sprawdź się!

Poniżej znajdziecie nasz quiz, który składa się z dziesięciu pytań. Każde z nich zawiera trzy odpowiedzi, ale tylko jedna z nich jest poprawna. Powodzenia!

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Pytamy o sąsiadów Polski. Bijemy brawo za 8/10

Pytanie 1 z 10
Zaczynamy. Niemcy to...
Gwiazdozbiór Jaruzelskiej: Woliński o fantazjach starszych facetów
Listen on Spreaker.